اخبار

 آخرین اخبار 

فرق بین جنگ و دفاع مقدس

مهناز فتاحی، نویسنده

فرق بین جنگ و دفاع مقدس
1399/6/27

 

 

جام جم البرز: وقتی که بچه بودیم، به ما می گفتند جنگ بد است، با کسی دعوا نکن، جنگ نکن، سعی کن با کسی درگیر نشوی، سعی کن با همه مهربان باشی و ....

اما یک روز، وقتی که با بچه ها در کوچه مشغول بازی بودیم بدون این که بدانیم چرا، اما باران بمب بر سرمان بارید. بعد فهمیدیم که صدام به ما حمله کرده و می خواهد با ما بجنگد.

روزهای سختی بود. ما تازه انقلاب کرده بودیم و می خواستیم وطنمان را خوب بسازیم، اما دشمن حمله کرده بود. پس ما هم وارد جنگ شدیم.

تمام مردم آماده جنگ شدند. حتی بچه های کوچکتر هم می خواستند به جبهه بروند و بجنگند. زن و مرد و پیر و جوان، همه و همه در کنار هم برای جنگ آماده شدند. من هم با بچه های مدرسه برای کسانی که در جبهه بودند کمک جمع می کردیم و به جبهه می فرستادیم.

وقتی دشمن به شهر ما نزدیک شد، مردم همه بسیج شدند و اسلحه به دست گرفتند. گاهی به اسلحه های پدرم که از جبهه می آمد خیره می شدم و با خودم می گفتم اگر لازم باشد حتی تفنگ به دست می گیرم و می جنگم ...

به همین خاطر جنگ حالا برایمان مقدس شده بود. جنگ ما دفاع مقدس نام گرفت، چون ما می خواستیم از خودمان، از ارزش هایمان و از وطن خود دفاع کنیم. می خواستیم زنده بمانیم و وطنمان را بسازیم. آن ها آمده بودند تا جنگ کنند، دشمنی کنند، و ما می جنگیدیم تا دفاع کنیم، می جنگیدیم تا ارزش هایمان از دست نرود.

این نوع جنگیدن مقدس است. این نوع جنگیدن دفاع مقدس است و خدا هم این نوع جنگ را دوست دارد.

وظیفه همه ماست که در این لحظه ها از آن چه که داریم دفاع کنیم. چون آن وقت پیش خدا سر بلند خواهیم بود. خدا آنانی را که در راه او مبارزه و جهاد می کنند دوست دارد.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.