اخبار

 آخرین اخبار 

کنترل ذهن موجب آموزش بهتر می شود

کنترل ذهن موجب آموزش بهتر می شود
1399/6/30


جام جم البرز : انسان ها با آموزش های رسمی  وارتباطات اجتماعی به تکامل فکری ویادگیری شیوه های صحیح زندگی دست می یابند . مدارس نقش مهمی در این آموزش ها دارنداما با ورود کرونا وخطر ابتلا دانش آموزان مدارس به شیوه های آموزش مجازی روی آورده اند . خبرنگارجام جم البرزدر این زمینه گفتگویی با یکی از فعالان حوزه آموزشی انجام داده است که در ادامه می خوانید :
لطفاً خودتان را معرفی کنید ومختصری از فعالیت خود بگویید ؟
روزبه هستم . تاسیس مدرسه پرنیان در سال 1391  بوده است .
آموزش های ما در چهارچوب آموزش و پرورش است . هوشمند سازی در مدارس تنها به تخته هوشمند ختم نمی شود و باید روش آموزشی و دیگر امکانات نیز هوشمند شود .
شیوه های آموزشی در مدرسه شما چگونه است ؟
سال قبل ما نرم افزار مربوطه را نصب کرده بودیم ، معلمین ما برای اینکه کلاس های آنلاین داشته باشند ، آماده شده بودند ، ما به دلایلی چون آلودگی هوا و تعطیلی های پشت سرهم در سال  گذشته برای کلاس های آنلاین آمادگی داشتیم . این آمادگی ما رضایت والدین دانش آموزان را به همراه داشت . گاهی برای آموزش به دانش آموزان همچون دیگر مدارس از ویدئوهای آموزشی استفاده کرده ایم . برای مصرف کاغذ ما صرفه جویی کرده ایم و از روش های  دیجیتالی استفاده می کنیم ، اگر همه باهم این کار را انجام دهند. این کار می تواند به اقتصاد کشور و محیط زیست کمک کند.
نقش اولیاء دانش آموزان در آموزش را چگونه می بینید ؟
اولیا گاهی توقعاتی از مدارس دارند که درست است ، این توقعات باید گفته شوند و توسط شورای مدرسه مورد بررسی قرار گیرد . در صورت خوب و قابل اجرا بودن اجرا شود . یکی از بهترین روش های آموزشی ، ارتباط برقرار کردن با دانش آموز است .
قبل از کرونا را بیاد بیاوریم، وقتی والدین به خانه میرسیدند انرژی زیادی برای وقت گذرانی با فرزندان خویش نداشتند زیرا در تلاش بودند ، انرژی مصرف شده در محل کار را بازیابی کنندو وقتی برای در کنارفرزندان بودن نداشتند، ویروس کرونا به ما تعطیلاتی داده است و ما میتوانیم با فرزندان خویش وقت بیشتری بگذرانیم.

نکته پایانی خود را بفرمایید ؟
برای پیشرفت درهر بخش و یا هرکاری نباید تعصب بیجا داشته باشیم ، یعنی وقتی متوجه می شویم عملی ، ایده ای ویا حرفی بهتر است باید بدون هیچ تعصبی از آن استفاده کنیم .
بسیار مهم است که دانش آموز حضور جسمی نداشته باشد بلکه دانش آموز باید ذهنش در خدمت و کنترل معلم باشد ، ما اگر بتوانیم ذهن دانش آموز را کنترل بکنیم می توانیم بهتر و آسان تر به دانش آموز آموزش دهیم و او به هیچوجه خسته و کسل نخواهد شد .

 

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.