اخبار

 آخرین اخبار 

دبیرانجمن تغذیه استان البرز

  با تغدیه مناسب سیستم ایمنی خود را افزایش دهید 

  با تغدیه مناسب سیستم ایمنی خود را افزایش دهید 
1399/9/4


جام جم البرز : حفظ سلامتی افراد جامعه بسیار مهم است . سلامتی وکنترل بیماری ها رابطه مستقیمی با تغذیه ونوع مصرف مواد غذایی دارد .  مشاوران تغذیه وکارشناسان رژیم درمانی افرادی هستند که با تحصیل در این زمینه و برخورداری از تخصص لازم در مورد انواع غذاها وموادخوراکی می‌توانند بهترین برنامه های غذایی متناسب با بیماری‌ها و سبک زندگی را به جامعه پیشنهاد دهند. خبرنگار جام جم البرز با دبیر انجمن تغذیه استان البرز گفتگویی انجام داده است که ماحصل آن را در ادامه می خوانید : 
لطفاً خودتان را معرفی نمایید ؟
زهرا احدی هستم ،مشاور تغذیه و رژیم درمانی . همچنین دبیر انجمن تغذیه استان البرز و بازرس انجمن تغذیه ایران می باشم وحدود17 سال است که در این زمینه فعالیت میکنم.
لطفاً رشته تغذیه را برای خوانندگان معرفی کنید؟
تغذیه علم بزرگی است که از مزرعه تا سبد خانوار ادامه دارد.یک مشاور تغذیه میتواند افراد را از بدو تولد همراهی کند، تمام گروه های سنی ، تمام مشاغل ، تمام افرادی که در شرایط مختلف ودوران های مختلف زندگیشان هستند می توانند بابهره گیری از یک رژیم غذایی مناسب  سلامت خود را به دست بیاورند.
کسانی که در این زمینه تحصیل میکنند با توجه به علاقه مندی اشان میتوانند در سطوح مختلف خدمات اجتماعی جامعه مشغول بکار شوند . کارشناسان تغذیه ورژیم درمانی در تمامی مراحل تهیه وتولید غذا ورژیم درمانی بیماران، در مراکز درمانی وبیمارستان ها وپایگاه های بهداشتی ومطب های تغذیه ورژیم درمانی می توانند به مردم در راستای ارتقاء سلامت وپیشگیری از بیماری ها ودرمان بیماری ها خدمت کنند.علم تغذیه و فارغ التحصیلان تغذیه جزو معدود گروه هایی هستند که حتی تمام افراد سالم هم برای آنکه بدانند چه چیزی برای سلامتی آنها خوب است میتوانند به آنها مراجعه کنند و اصلا نیاز ندارندکه حتماً بیمار باشند.
انجمن تغذیه البرز چه زمانی شروع بکار کرد وچه نوع فعالیت هایی انجام می دهد ؟ 
انجمن تغذیه استان البرز از سال 1396 کار خود را آغازکرد. درسطح استان سمینارها و همایش های بزرگی را جهت اطلاع رسانی به مردم در معرفی بیماریهای دیابت ، فشارخون و.... برگزارنموده است. انجمن در فضای مجازی نیز برنامه هایی اجرا نموده است  . درحال حاضر نیز برنامه هایی به صورت ویدئو های آموزشی و وبینارهای آموزشی به علت شرایط کرونایی برگزار می کنیم .ادارات مختلف استان در اجرای این برنامه ها همکاری خوبی با ما داشته اند . 


باتوجه به ورود ویروس کرونا به جامعه ، تغذیه چه نقشی در سلامت مردم دارد ؟ 
با ورود وشیوع بیماری کرونا در جامعه ،تغذیه یکی از مهم ترین اصول در حفظ سلامتی افراد است. تا زمانی که واکسنی برای درمان آن پیدا شود، تغذیه برای جلوگیری از بیماری ها اهمیت زیادی دارد . برای در امان ماندن از بسیاری بیماری ها تقویت سیستم ایمنی بدن خیلی مهم است . در حال حاضر مردم واقعا نگران بیماری کرونا هستند. پس برای در امان ماندن از این بیماری با حفظ فاصله اجتماعی واستفاده از ماسک وشستن مرتب دستها ، داشتن یک تغذیه  سالم بسیار مهم وضروری است . لازم است این رژیم تغذیه ای سرشار از ویتامین های C، پروتئین کافی ، میوه و سبزیجات باشد. به گفته بسیاری از همکاران در بخش های بیمارستانی، بیشترین بستری های کرونایی افرادی بوده اند که در بحث تغذیه کمبودهایی داشته اند . هموطنان برای افزایش سیستم ایمنی خودشان به تغذیه اهمیت بدهند ،پروتئین کافی وسبزیجات تازه بخورند. البته پروتئین فقط گوشت نیست ،بلکه تخم مرغ، حبوبات و... هم می توانند منابع مفید پروتئین باشند.

چه توصیه ای به افراد دارید ؟
خواهش وتوصیه من این است که در بحث تغذیه و بخصوص درمان، که بحث مهمی می باشد افراد به مشاورین تغذیه ای که دارای پروانه نظام پزشکی وکد نظام پزشکی هستند مراجعه کنند. حتی توصیه میکنم قبل از مراجعه اسم مشاور تغذیه مورد نظر خود را درسایت نظام پزشکی جست و جو کنندتا از صلاحیت مشاور مطمئن شوند .

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.