اخبار

 آخرین اخبار 
  • بارش خفیف باران وکاهش آلاینده ها روند کاهش آلاینده‌ها و در بعضی ساعات افزایش ابر، بارش‌های پراکنده و خفیف و وزش باد را به ویژه در ارتفاعات شمالی استان خواهیم داشت.
  • چهار فوتی در 24 ساعت گذشته  رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته چهار بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند و مجموع جان باختگان این بیماری در استان به ۲۶۲۶ نفر رسیده است.
  • تازه‌ترین ‌رنگ‌بندی کرونا در استان‌های کشور براساس آمارهای رسمی منتشر شده از سوی ستاد ملی کرونا بعد از اجرای محدودیت‌های اخیر کرونایی در کشور خوشبختانه سیر نزولی ابتلا و فوت ناشی از این ویروس منحوس کاهش یافته است.
  • آمریکا زندانیان داعشی را به مرز سوریه و عراق منتقل کرد منابع محلی در سوریه خبر دادند که آمریکا به منظور بهانه تراشی برای بقای خود در خاک سوریه و حمله به مواضع ارتش سوریه، زندانیان داعشی را به خط مرزی میان عراق و سوریه منتقل کرده است.
  • تجلیل از کارشناس آموزش و پژوهش کانون البرز از فرانک فروزانفر کارشناس آموزش و پژوهش کانون البرز به جهت اجرای فعالیت‌های خوب در هفته پژوهش تجلیل شد .
  • بازدید نمایندگان، معاون وزیر و استاندار از پروژه سالن ورزشی ۶هزار نفره کرج در این بازدید بر تکمیل پروژه وافتتاح آن تا قبل از پایان دولت تاکید شد وبرنامه تکمیل پروژه ورزشگاه ۶هزار نفره انقلاب از شنبه ۲۷دی ماه آغاز می‌شود.
  • گلزار شهدا، تجلی حماسه های ماندگار  با شروع جنگ تحمیلی در 31 شهریور 59 وهجوم دشمن به مرزهای کشور، پیر و جوان ، مردوزن برای دفاع ازناموس، میهن وحفظ ارزشهای انقلابی به جبهه های نبرد حق علیه باطل شتافتند در هشت سال جنگ با تمام کمبودهای مادی، فقط با ایمان به خدا واطاعت از رهبری، رشادتها واز خود گذشتگی های زیادی نشان دادند که در تاریخ این سرزمین ثبت ماندگار است.
  • موذن کوچک هنوز اهالی روستای اسلام آباد گرمسار ، موذن کوچک مسجد محل را به یاد دارند که با صدای ملکوتی اش مردم را به ادای نماز دعوت می کرد.
  • صرفه جویی ۱۰ میلیارد ریالی از تعمیر و بازسازی ماشین آلات راهداری در البرز سرپرست دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین الات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور در سفر به استان البرز و بازدید از نحوه آمادگی ماشین آلات برای انجام عملیات راهداری، گفت: با توجه به محدودیت های اعتباری و لزوم صرفه جویی در هزینه ها، تعمیر و بازسازی ماشین آلات سنگین با استفاده از توان و مهارت فنی نیروهای داخلی ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ها در دستور کار قرار گرفته است .
  • تعداد فوتی‌های کرونا در البرز بار دیگر صفر شد رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوت قطعی به دلیل کرونا در استان ثبت نشده است.

حدود 88% شیرخوارگاه های کشور در اختیار مراکز غیر دولتی است

حدود 88% شیرخوارگاه های کشور در اختیار مراکز غیر دولتی است
1399/9/6


جام جم البرز: شاید تا کنون نام پرستار و بهیار و امثال آن به گوشتان رسیده باشد اما در صورت سوال از عموم مردم و اینکه آیا نام مادریار بگوشتان رسیده بعید است کسی و یا فردی بتواند سریع پاسخگو باشد.
طبق بررسیهای بعمل آمده قریب 600 مرکز شیرخوارگاهی در کشور مشغول به فعالیت هستند که حدود 88% از این آمار یعنی 530 مرکز در اختیار مراکز غیر دولتی می باشد و اغلب توسط خیرین اداره و  تاٌمین اعتبار می گردد. 
آمارها حاکی است از سنین گوناگون در مراکز با جنسیت های مختلف نگهداری می شود که 87% کودکان که مورد حمایت و سرپرستی قرار دارند بد سرپرست هستند، بعلاوه استانداردهای جهانی به واسطه مشکلات و کمبود نیرو قابل تامل بوده بطور مثال هر مادریار تنها می بایست 6 کودک را در طول حضور در مرکز نگهداری و قبول مسئولیت و مورد رسیدگی و مراقب قرار دهد که این عدد در ایران ما هم اکنون برای هر مادریار بین 15 تا 18 کودک در نوسان است.
بررسیها حاکیست در صورتی که بخواهیم به استانداردهای جهانی و جایگاه تعریف شده در مقررات و ضوابط خود را برسانیم حداقل می باید 130 درصد تعداد نیروهایمان را افزایش دهیم. علی ایحال در مقایسه با افراد بازنشسته و تعداد  خروجیها با دقت و وسواس از افراد دارای تخصص و کارآمد که در مواردی دارای پیشینه کاری در مجموعه های تحت پوشش سازمان بهزیستی می باشند می توان استفاده لازم را بعمل آورد. مع الوصف چندی پیش در یکی از سایت ها مشاهده شد ریاست محترم سازمان بهزیستی کل کشور عنوان نموده ما از کاستیها و عوارض آن مطلع می باشیم و رایزنی های مرتبط را با سازمان امور استخدامی کشوری بانجام رسانیده ایم.
شایان ذکر است حجم کودکان در شیرخوارگاه بیشتر از ظرفیت های تعیین شده بوده و تعداد مادریارها برای مراقبت و رسیدگی به نوزادان و کودکان بسیار کمتر از حد مطلوب و استاندارد جهانی است که تنها همین دو مورد می تواند ضمن ایجاد خستگی مفرط در میان مادریاران، موجبات صدمات و لطمات جبران ناپذیری را به مجموعه هزینه ها و سرمایه های بالقوه صورت گرفته وارد نماید.
امید است متولیان هر چه سریعتر نسبت به بکارگیری و استخدام افراد دارای تخصص و خدمتگزار شاغل در مجموعه و جذب افراد دارای شرایط لازم تمهیدات و اقدامات خداپسندانه را بدون هر گونه فوت وقت بانجام برسانند.

 

       ناصرمحمدی بنادکی خبرنگار اجتماعی جام جم البرز

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر