اخبار

 آخرین اخبار 
  • اطلاعيه شماره ۶ ستاد انتخابات كشور ثبت نام از داوطلبان عضویت در انتخابات ششمين دوره ­ی شوراهاي اسلامي شهر از روز چهارشنبه مورخ ۲۰-۱۲-۱۳۹۹ آغاز و تا پايان وقت اداري روز سه شنبه مورخ ۲۶-۱۲-۱۳۹۹ (جمعا به مدت ۷ روز) ادامه خواهد يافت.
  • بیش از صدهزارتن حواله روغن در انتظار جذب معاون وزیر صمت از استاندارها و روسای سازمانهای صنعت و معدن سراسر کشور خواست هر چه سریع تر نسبت به جذب حواله های روغن که حدود ۱۱۰ هزار تن حواله می باشد اقدام کنند .
  • حقوق بازنشستگان در سال ۱۴۰۰ بیشتر می‌شود سرپرست بیمه تامین اجتماعی البرز گفت: قول می دهیم اوضاع حقوق بازنشستگان در سال آینده بهبود پیدا کند.
  • وضعیت کرونایی البرز، ثابت اما شکننده سخنگوی ستاد مقابله با کرونای البرز گفت: وضعیت مرگ و میر و بستری شدگان کرونایی در البرز ثابت اما شکننده است.
  • لیست تعمیرکاران مجاز لوازم خانگی در سامانه 118 به روز رسانی شده است محمد فتحی ، رئیس اتحادیه صنف تعمیرکاران لوازم خانگی کرج گفت : ثبت اطلاعات صحیح و به روز رسانی لیست تعمیرکاران مجاز لوازم خانگی در کرج در سامانه 118 یکی از اولویت ها و برنامه های هایت مدیره این اتحادیه صنفی در سال گذشته بود که با موفقیت انجام شد .
  • ناگفته ها و توجه به ناوگان حمل و نقل عمومی در کاهش آلودگی هوا بی‌تردید هوای پاک و عاری از آلودگی و آلاینده های زیست محیطی حق مسلم هر شهروند می باشد. عوامل گوناگونی بر افزایش آلودگی هوا دخیل بوده که از عمده ترین آن ها حوزه حمل و نقل عمومی است. تجهیز ناوگان به اتوبوس های نو و رفع عیوب فنی می‌تواند نقایص این چرخه را بهبود بخشد.
  • بهینه سازی و اصلاح شبکه فشار متوسط در شهرستان نظرآباد به منظور تعدیل بار و ایمن سازی شبکه، بلوار خلیج فارس در شهرستان نظرآباد اصلاح و بهینه شد.
  • کتاب های خوب را ، خوب بخوانید نویسندگان با مهارت های نوشتاری وخلاقیت های ذهنی در قالب های رمان ، نمایشنامه ، داستان کوتاه ، شعر و.... برفرهنگ جامعه وافکارخوانندگان آثارشان تاثیر می گذارند. برگزاری سومین جشنواره کتاب سال استان البرز بهانه ای شد تا خبرنگار جام جم البرزبایکی از برگزیدگان این رویداد ادبی گفتگویی انجام دهد که ماحصل آن را در ادامه می خوانید :
  • کوتاهی برخی از مسئولین در محرومیت‌زدایی موجب ناراحتی و دلسردی می‌شود نماینده ولی‌فقیه در استان البرز به همراه فرماندار شهرستان تازه تأسیس چهارباغ، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان، شهردار، امام‌جمعه و جمعی از ائمه مساجد و مسئولین شهرستان چهارباغ از مناطق محروم ملک‌آباد، مهدی‌آباد، شهرک ابریشم و شهرک علوی شهرستان چهارباغ بازدید کردند.
  •  اطلاعیه قطعی گاز در کرج به منظورتوسعه شبکه گاز شهری، شرکت گاز استان البرز در نظر دارد گاز شهری قسمتی از منطقه کرج اسلام آباد 20متری شریعتی انتهای خیابان مازنی را در تاریخ 1399/12/11 از ساعت 8 صبح الی 16 قطع نماید.

تازه‌ترین ‌رنگ‌بندی کرونا در استان‌های کشور

تازه‌ترین ‌رنگ‌بندی کرونا در استان‌های کشور
1399/10/26 براساس آمارهای رسمی منتشر شده از سوی ستاد ملی کرونا بعد از اجرای محدودیت‌های اخیر کرونایی در کشور خوشبختانه سیر نزولی ابتلا و فوت ناشی از این ویروس منحوس کاهش یافته است.
به گزارش جام جم البرز به نقل ازتسنیم ، با توجه به اینکه تقریباً ده ماه است ویروس منحوس کرونا مشکلاتی را به کشورمان تحمیل کرده؛ مسئولان بهداشت و درمان ایران برای مدیریت بحران و جلوگیری از بروز خسارات ناشی از این همه‌گیری که جهان را فلج کرده سیاست‌گذاری‌هایی انجام دادند.

این سیاست‌گذاری‌ها از ابتدا ارایه پروتکل‌های بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی بود که در نهایت با توجه به موج سوم کرونایی شدت آنها گسترش یافت و محدودیت‌های تردد میان استان‌ها و داخل شهرها بود که از نیمه آذرماه اجرایی شد. این محدودیت‌ها اگرچه بعضاً باعث سخت‌تر شدن زندگی برای هموطنان بود؛ اما خوشبختانه در نیمه اول دی ماه نتایج مثبتی ایجاد کرده که امروز کاهش چشمگیر تعدادمبتلایان و فوتی‌های ناشی از ویروس منحوس گواه آن است.

براساس آخرین آمارهایی که ستاد ملی کرونا از تغییر وضعیت شیوع بیماری در سراسر کشور اعلام کرده خوشبختانه اغلب استان‌ها به‌جز دو استان در شرایط پایدار و مناسبی قرار گرفته‌اند و درصورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی هموطنان قطعاً در آینده نزدیک بهبود شرایط در کشور تثبیت خواهد شد.

در این آمارها اعلام شده که بخش‌هایی از استان مازندران و استان گلستان علی‌رغم اینکه محدودیت‌ها اجرایی شده بود اکنون در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفته‌اند و در تازه‌ترین آمار شهرهای قرمز کرونایی در مازندران به 9 شهرستان رسید و در عین حال 30 شهرستان در وضعیت نارنجی، 219 شهرستان در وضعیت زرد و 192 شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.‌

نکته قابل توجه در این آمار تعداد روزهای بدون فوتی کرونا در استان‌ها بود که بعد از اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی سیر صعودی به خود گرفت و درصورت همکاری شهروندان قطعاً روزهای بیشتری را بدون از دست دادن هموطنان به ثبت می‌رسانیم. در ادامه جدول تفکیکی وضعیت رنگبندی کرونایی استان‌های کشور و روزهای بدون فوتی کرونایی ارایه شده است.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر