اخبار

 آخرین اخبار 
  • اطلاعيه شماره ۶ ستاد انتخابات كشور ثبت نام از داوطلبان عضویت در انتخابات ششمين دوره ­ی شوراهاي اسلامي شهر از روز چهارشنبه مورخ ۲۰-۱۲-۱۳۹۹ آغاز و تا پايان وقت اداري روز سه شنبه مورخ ۲۶-۱۲-۱۳۹۹ (جمعا به مدت ۷ روز) ادامه خواهد يافت.
  • بیش از صدهزارتن حواله روغن در انتظار جذب معاون وزیر صمت از استاندارها و روسای سازمانهای صنعت و معدن سراسر کشور خواست هر چه سریع تر نسبت به جذب حواله های روغن که حدود ۱۱۰ هزار تن حواله می باشد اقدام کنند .
  • حقوق بازنشستگان در سال ۱۴۰۰ بیشتر می‌شود سرپرست بیمه تامین اجتماعی البرز گفت: قول می دهیم اوضاع حقوق بازنشستگان در سال آینده بهبود پیدا کند.
  • وضعیت کرونایی البرز، ثابت اما شکننده سخنگوی ستاد مقابله با کرونای البرز گفت: وضعیت مرگ و میر و بستری شدگان کرونایی در البرز ثابت اما شکننده است.
  • لیست تعمیرکاران مجاز لوازم خانگی در سامانه 118 به روز رسانی شده است محمد فتحی ، رئیس اتحادیه صنف تعمیرکاران لوازم خانگی کرج گفت : ثبت اطلاعات صحیح و به روز رسانی لیست تعمیرکاران مجاز لوازم خانگی در کرج در سامانه 118 یکی از اولویت ها و برنامه های هایت مدیره این اتحادیه صنفی در سال گذشته بود که با موفقیت انجام شد .
  • ناگفته ها و توجه به ناوگان حمل و نقل عمومی در کاهش آلودگی هوا بی‌تردید هوای پاک و عاری از آلودگی و آلاینده های زیست محیطی حق مسلم هر شهروند می باشد. عوامل گوناگونی بر افزایش آلودگی هوا دخیل بوده که از عمده ترین آن ها حوزه حمل و نقل عمومی است. تجهیز ناوگان به اتوبوس های نو و رفع عیوب فنی می‌تواند نقایص این چرخه را بهبود بخشد.
  • بهینه سازی و اصلاح شبکه فشار متوسط در شهرستان نظرآباد به منظور تعدیل بار و ایمن سازی شبکه، بلوار خلیج فارس در شهرستان نظرآباد اصلاح و بهینه شد.
  • کتاب های خوب را ، خوب بخوانید نویسندگان با مهارت های نوشتاری وخلاقیت های ذهنی در قالب های رمان ، نمایشنامه ، داستان کوتاه ، شعر و.... برفرهنگ جامعه وافکارخوانندگان آثارشان تاثیر می گذارند. برگزاری سومین جشنواره کتاب سال استان البرز بهانه ای شد تا خبرنگار جام جم البرزبایکی از برگزیدگان این رویداد ادبی گفتگویی انجام دهد که ماحصل آن را در ادامه می خوانید :
  • کوتاهی برخی از مسئولین در محرومیت‌زدایی موجب ناراحتی و دلسردی می‌شود نماینده ولی‌فقیه در استان البرز به همراه فرماندار شهرستان تازه تأسیس چهارباغ، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان، شهردار، امام‌جمعه و جمعی از ائمه مساجد و مسئولین شهرستان چهارباغ از مناطق محروم ملک‌آباد، مهدی‌آباد، شهرک ابریشم و شهرک علوی شهرستان چهارباغ بازدید کردند.
  •  اطلاعیه قطعی گاز در کرج به منظورتوسعه شبکه گاز شهری، شرکت گاز استان البرز در نظر دارد گاز شهری قسمتی از منطقه کرج اسلام آباد 20متری شریعتی انتهای خیابان مازنی را در تاریخ 1399/12/11 از ساعت 8 صبح الی 16 قطع نماید.

در اولین نشست خیرین دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز 

ساماندهی موقوفات و استفاده بهینه از ظرفیت نیروی خیرین بررسی شد

ساماندهی موقوفات و استفاده بهینه از ظرفیت نیروی خیرین بررسی شد
1399/10/27در نشستی با حضور دکتر حشمتیان سرپرست اداره کل امور خیرین و توسعه وقف دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدحسن برهانی فر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز و واحد کرج، جمعی از مسئولین استانی و دانشگاهی و تعدادی از خیرین، در سالن شورای دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج با هدف ساماندهی موقوفات و استفاده بهینه از ظرفیت نیروی خیرین برگزار شد. 
به گزارش جام جم البرز؛ دکتر محمدحسن برهانی فر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز و واحد کرج در این نشست با بیان گوشه ای از موفقیت های دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج در خصوص رنکینگ بالا و موفقیت در امور دانش بنیان بیان داشت: دانشگاه آزاد اسلامی خود محصول خیرین است و اولین خیر دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج مرحوم شنتیانی بوده اند. 
وی با توضیح برخی اقدامات انجام شده در این خصوص گفت: فعالیت های صورت گرفته درخصوص خیرین که از اردیبهشت سال جاری شروع شده است در سه بخش مهارت آموزی، مرکز رشد و شتاب دهی و بخش تجاری سازی محصولات بوده که وجود خیرین در کنار فعالیت های دانش بنیانی می تواند کمک بزرگی به تولیدات صنایع داخلی داشته باشد.
وی افزود: با ایجاد بانک اطلاعاتی خیرین و ایجاد شورای مشورتی مسیر راه بسیار هموارتر شد و برای اینکه از کمک های مردمی بیشتری استفاده شود شماره حساب خیرین نیز افتتاح و به سازمان مرکزی ارسال گردید و همچنین جلسات از حالت مشورتی به حالت خیربین تبدیل شد.
در ادامه دکتر فرشته حشمتیان سرپرست اداره کل امور خیرین و توسعه وقف دانشگاه آزاد اسلامی با تسلیت ایام فاطمیه و سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و همچنین چهلمین روز شهادت دکتر فخری زاده، در خصوص فلسفه تشکیل امور خیرین در دانشگاه گفت: دانشگاه آزاد اسلامی یک نهاد انقلابی است و انقلاب نیاز به حمایت های مردمی دارد و نقش آفرینی مردم باعث سرافرازی انقلاب خواهد شد. در دانشگاه آزاداسلامی نقش مردم کاملا مشهود می باشد و این دانشگاه جهت پیشرفت بیشتر نیاز به وجود خیرین دارد. کار خیرین کاری الهی و دلی می باشد. 
وی در ادامه افزود: دلیل ایجاد اداره کل خیرین را ضرورت بر ساماندهی خیرین در استانها، شناسایی خیرین با هدف ایجاد کارگروه های تخصصی و اینکه هر کس به اندازه بضاعت خود فعالیت داشته باشد، استفاده بهینه از موقوفات و ایجاد اعتماد برای خیرین و در نهایت هدف اصلی از اینکار ساماندهی موقوفات و استفاده بهینه از ظرفیت نیروی خیرین اعلام کرد و راهکار شناسایی خیرین متشکل از خیرین بومی و ملی را ایجاد یک شورای واحد اعلام نمودند.
در ادامه هر یک از اعضای جلسه به بیان نقطه نظرات و دیدگاه های خود پرداخته و پیشنهادهایی جهت انسجام جلسات ارائه نمودند.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر