ارائه خدمات مشاوره ای به 2000 مددجوی البرزی

رهبری

اخبار

 آخرین اخبار 

ارائه خدمات مشاوره ای به 2000 مددجوی البرزی

ارائه خدمات مشاوره ای  به 2000 مددجوی البرزی
1396/6/23
12:43 1395

مدیرکل کمیته امداد البرز خبر داد :

ارائه خدمات مشاوره ای  به 2000 مددجوی البرزی

بیش از دو هزار مددجو در قالب بانوان سرپرست خانوار، دانشجویان و دانش آموز از خدمات متنوع مشاوره ای کمیته امداد در البرز بهره مند شده اند.

به گزارش جام جم البرز و به نقل از روابط عمومی اداره کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان البرز؛ مدیرکل کمیته امداد استان البرز با ارائه گزارشی از عملکرد حوزه مشاوره و راهنمایی این نهاد از ابتدای سال تاکنون گفت: انواع مشاوره های گروهی و چهره به چهره در زمینه های بهداشت روان، تحصیلی، ازدواج، تربیت فرزندان و مقابله با آسیب های اجتماعی به مددجویان مراجعه کننده به دفاتر این نهاد در شهرستان های کرج، فردیس، ساوجبلاغ، نظرآباد، طالقان و اشتهارد ارائه شده است.

محمد محمدی فرد با تاکید بر استفاده از مشاوران تخصصی و اساتید مجرب حوزه و دانشگاه در بخش مشاوره، ابراز داشت: بهترین راه مقابله با آسیب های اجتماعی و مصون نگه داشتن مددجویان از خطرات تهاجم فرهنگی، سرمایه گذاری با برنامه و هدفمند در جهت آگاهی بخشی از طریق مشاوره، توسعه آموزش و تقویت روحیه معنوی آنان به ویژه از طریق شناخت تعالیم قرآن و سیره اهل بیت(ع) است.

وی با اشاره به اینکه توانمندسازی فرهنگی و تربیتی خانواده های تحت حمایت کمیته امداد همواره در کنار توانمندسازی اقتصادی مورد توجه این نهاد قرار دارد،  بیان کرد: یکی از برنامه های مهم این نهاد آماده سازی نوعروسان تحت حمایت برای آغاز زندگی مشترک موفق و از طریق مشاوره و آموزش است.

وی با ذکر این نکته که در حال حاضر حدود سه هزار و 300 دانش آموز، دانشجو و طلبه از خدمات فرهنگی و آموزشی این اداره کل در البرز بهره مند هستند، اظهار داشت: امسال در بحث غنی سازی اوقات فراغت خانواده های و دانش آموزان تحت حمایت در چهار بخش کانون های امداد، کانون های سایر دستگاه ها، کانون جوانان پیرو ولایت و برگزاری اردوهای بلندمدت و کوتاه مدت از خدمات فرهنگی این نهاد بهره مند شده اند.

محمدی فرد با اشاره به عناوین برنامه های این نهاد در ایام اوقات فراغت دانش آموزان، اذعان داشت: کانون های فرهنگی و تربیتی کمیته امداد، در راستای ارائه خدمات آموزشی به دانش آموزان این نهاد در حوزه های پرورشی، فرهنگی، ورزشی و هنری، با هدف پرورش استعدادهای درخشان، تقویت باورهای دینی و ترویج فرهنگ کار و تلاش فعالیت می کند.

وی با بیان این که اعتبارات فرهنگی کمیته امداد از محل منابع دولتی و مردمی تامین می شود، گفت: همواره سهم معینی از مشارکت مردم نوعدوست در طرح های فقرزدایی به امور آموزشی، فرهنگی و تحصیلی نیازمندان اختصاص پیدا می کند.

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر