اخبار ویژه
 • پیشنهاد سردبیر
 • آرامش جمعه ها در منطقه گردشگری باغستان
  رسول فلاح پور، دبیر تحریریه جام جم البرز
  آرامش جمعه ها در منطقه گردشگری باغستان
  اربعین مقدمه ای بر جهانی شدن
  علی ارجمند عین الدین
  اربعین مقدمه ای بر جهانی شدن
  مطالب مرتبط

 • موفقیت داروسازان البرزی در تولید دارو‌های ضد سرطان

  داروسازان جوان یک شرکت دانش بنیان در البرز توانستند با دستیابی به دانش تولید نانو ذرات دارویی و دارو‌های نوین که برای درمان بیماری‌های سرطان، مفصلی، نادر و دارو‌های ترک اعتیاد کاربرد دارد نسخه تحریم‌ها را بپیچند.

  1402/8/15

  به گزارش جام جم البرز؛ مدیراین شرکت دانش بنیان گفت: با دستیابی به دانش تولید داروی «پکلی نب» که برای درمان سرطان پانکراس و سایر سرطان‌ها کاربرد دارد انحصار دانش تولید از دست امریکا خارج و ایران دومین تولید کننده در جهان شد.

  بزرگ چنانی افزود: قیمت این دارو ۵۰ درصد کمتر از نمونه وارداتی است و سالانه بیش از ۱۵۰ هزار عدد ویال تولید می‌شود که حدود ۷۰ هزار عدد نیاز داخل تامین ومابقی به ده کشور صادر می‌شود. با خودکفایی در تولید این دارو سالانه چهار میلیون دلار صرفه جویی ارزی برای کشور به ارمغان آوردیم.

  وی ادامه داد: داروی تیپی اورال برای درمان بیماران مبتلا به اختلالات خونی تولید شده است و در چهار دز ۱۲/۵،۲۵،۷۵ و۵۰ میلی گرم تولید شده است. ضمن این که داروی پالبو کپ برای درمان سرطان سینه تولید شده است، این دارو نیز در سه دز ۷۵، ۱۰۰ و۱۲۵ میلی گرم تولید می‌شود.

  بزرگ چنانی تاکید کرد: دانش تولید دارو‌های پالبوکپ و تیپی اورال تنها دردست دو کشور آمریکا وهند بود و ایران سومین دارنده دانش تولید این دارو هاست. ضمن این که ایران در تولید داروی پادینکس مهم‌ترین داروی سرطان سینه خودکفا شده است.

  به گفته مدیر این شرکت دانش بنیان؛ مهمترین مزایای فناوری دارو‌های نانو ذرات پروتیینی آن است که کمک می‌کند تا دارو‌های شیمی‌درمانی که دارو‌های بسیار سمی هستند، بیشتر بر روی سلول‌های سرطانی تاثیر بگذارد و بنابراین ضمن اثربخشی بیشتر، بیمار از عوارض متعدد دارو‌های شیمی‌درمانی در امان باشد.

  برچسب ها

  داروسازان البرزی

  دارو‌های ضد سرطان

  بزرگ چنانی

  ارسال پیام

  نام و نام خانوادگی

  پست الکترونیک

  توضیحات

  جام جم البرز

  تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به جام جم البرز است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

  طراحی و تولید "شرکت برنامه نویسی آتـــــرین "