اخبار

 آخرین اخبار 

مذاکره برای تولید مشترک واکسن با ترکیه

مذاکره برای تولید مشترک واکسن با ترکیه
1396/9/25

مدیر بازرگانی موسسه واکسن و سرم سازی رازی خبر داد:

مذاکره برای تولید مشترک واکسن با ترکیه

مدیر بازرگانی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی از تولید مشترک واکسن های دام و طیور با کشور ترکیه در آینده ای نزدیک خبر داد.

به گزارش جام جم البرز و به نقل از روابط عمومی موسسه واکسن و سرم سازی رازی؛ دکتر علیرضا طاهری با اشاره به حضور فعال موسسه رازی در شانزدهمین نمایشگاه بین المللی دام و طیور تهران گفت: در طول چهار روز برگزاری نمایشگاه، علاوه بر مدیران، مسئولان، دامپزشکان،کلینیسین ها و فعالان صنعت دام و طیور، هیئت ها و نماینده های مختلفی از کشورهای هند، پاکستان، افغانستان، عراق، سوریه و ترکیه با حضور در غرفه موسسه رازی، در ارتباط با نحوه تامین واکسن با مدیران و کارشناسان موسسه به بحث و تبادل نظر پرداختند.

وی با اشاره به حضور معاون سازمان غذا و دارو (کیمادیا) و مدیرکل فنی و ثبت وزارت بهداشت کشور عراق در غرفه موسسه رازی گفت: هیئت عراقی طی گفت وگو با رئیس محترم موسسه درباره توسعه همکاری های مشترک و تامین نیاز این کشور به سرم های ضد مارگزیدگی و عقرب زدگی و سایر واکسن های انسانی مذاکره کردند. ضمن اینکه اکنون آنتی سرم های ضد مار و عقرب از موسسه رازی به این کشور صادر می شود.

دکتر طاهری از معرفی نماینده رسمی توزیع واکسن های موسسه رازی در کشور افغانستان خبر داد و افزود: این نمایندگی با ثبت واکسن های موسسه رازی در وزارت کشاورزی افغانستان، کار توزیع و فروش واکسن های موسسه را انجام می دهد و به زودی نخستین پارت واکسن های طیور موسسه به این کشور ارسال خواهد شد. با توجه به زمینه مناسب در آن کشور، به تدریج شاهد صادرات واکسن های دامی نیز خواهیم بود.

مدیر بازرگانی موسسه رازی درباره همکاری این موسسه با کشورهای هند و پاکستان نیز از انجام مذاکرات نهایی برای صادرات واکسن های طیور این موسسه به کشور پاکستان سخن گفت و اضافه کرد: در مورد واکسن های مورد نیاز هندوستان صحبت های مقدماتی در ارتباط با تامین واکسن های دام، طیور و حتی انسانی انجام شده که امیدواریم به نتیجه نهایی برسد.

دکتر طاهری همچنین از درخواست هیئتی از کشور سوریه برای صادرات واکسن های طیور و تخم مرغ اس پی اف (SPF) موسسه رازی به سوریه و گفت وگو با مدیرعامل شرکت واکسن سازی وتال ترکیه برای تولید مشترک واکسن های دام و طیور خبر داد.

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.