اخبار

 آخرین اخبار 

مهندس یگانه شهردار هشتگرد تأکید کرد

امیر حسین حسنی

مهندس یگانه شهردار هشتگرد تأکید کرد
1396/1/19

یکی از شاخصه های مهم شهری توسعه فضای سبز است که نقش بسیار مهمی در روحیه بخشی و ارتقای سطح سلامت روح و روان شهروندان دارد و از طرفی نیز باعث ارتقای سرانه فضای سبز شهری و به عنوان یک المان همیشه سبز در پیشانی شهرها هویدا است .
ساوجبلاغ- خبرنگار جام جم: توجه به فضای سبز به طور عام و خاص مورد قبول همه شهروندان است و علاوه بر آن باعث ارتقای سطح سلامتی روحی و روانی شهروندان نیز خواهد شد، لذا شهرداری ها همواره به این اصل مهم توجه ویژه ای دارند و با کاشت چمن، درخت و درختچه، گل های تزئینی و سایر گل ها و احداث فضاهای سبز جدید به دنبال  توسعه فضای سبز شهری بوده و خواهند بود.
شهرداری هشتگرد نیز در این راستا در سال های اخیر با به کارگیری کارشناسان و متخصصان و بهره گیری از ظرفیت و پتانسیل خود توانسته است با توسعه فضای سبز گام های موثری در این زمینه بردارد به طوری که سرانه فضای سبز هشتگرد اختلاف چشمگیری با استانداردهای کشور  داشته و این حاصل تلاش و برنامه ریزی های صورت گرفته است. متوسط سرانه فضای سبز در ایران 12 مترمربع برای هر نفر است که این رقم در هشتگرد بیش از یک و نیم برابر می باشد .
مهندس یگانه شهردار هشتگرد در بازدید از پروژه های عمرانی شهرداری، بهسازی بوستان سلامت را از اولویت های کاری واحد فضای سبز دانستند. وی از طراحی و نصب 33 عدد سکو و آلاچیق دو منظوره در این بوستان خبر داد که علاوه بر استفاده تفریحی شهروندان در مواقع بحران نیز جهت اسکان مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت .
شهردار هشتگرد از اجرای مراحل پایانی این پروژه خبر داد که با خاکریزی و تسطیح خاک به عمق متوسط 50 سانتی متر در کل بوستان و 3100 متر لوله گذاری جهت آبیاری و نصب مبلمان پارکی شامل نیمکت، سطل زباله و... در حال انجام است .
شایان ذکر است کاشت بیش از 2000 اصله نهال و نصب لوازم تندرستی ویژه جانبازان و معلولین از موارد دیگر اجرا شده در این پروژه بوده و با جنگل کاری این بوستان، به میزان 600 هزار لیتر به صورت روزانه در مصرف آب صرفه جویی خواهد شد .
گفتنی است بوستان تندرستی با وسعت بیش از 6 هکتار در ضلع شمالی شهر هشتگرد واقع شده است و شهرداری هشتگرد در سال جاری در حاشیه این بوستان اقدام به احداث زمین بازی چند منظوره ای شامل زمین والیبال، فوتسال و بسکتبال با مساحت 2700 متر مربع نموده است .

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر