اخبار

 آخرین اخبار 

در سال زراعی امسال

پیش بینی تولید ۶۲ هزار تن گندم در البرز

پیش بینی تولید ۶۲ هزار تن گندم در البرز
1398/3/1

خبرنگار جام جم البرزبه گزارش خبرگزاری صداوسیما، مرکز البرز: رئیس اداره فناوری های مکانیزه کشاورزی جهاد کشاورزی استان البرز ضمن اعلام این خبر و با بیان اینکه سطح زیر کشت گندم البرز در سال زراعی جاری حدود 11 هزار هکتار است افزود: این میزان نسبت به سال گذشته 45 هزار و 700 تن بود که افزایش خواهد داشت.
یاسر ایزدی نیا با بیان اینکه حدود یک میلیون 350 هزار تن ظرفیت نگهداری گندم در سیلوهای استان را داریم، افزود: کشاورزان تشویق می شوند محصول تولیدی خود را به سیلوهای نگهداری گندم استان تحویل دهند و خارج از شبکه خرید دولتی توزیع نشود.
رئیس اداره فناوری های مکانیزه کشاورزی جهاد کشاورزی استان البرز اضافه کرد: طبق اعلام برنامه جهاد کشاورزی 350 هزار تن نیاز استان است تولید استان البرز بین 40 تا 60 هزارتن در سال های مختلف متغیر است.
ایزدی نیا گفت: استان البرز یکی از قطب های نگهداری گندم درمرکز کشور که این ظرفیت ایجاد و باعث ورود کامیون های حمل گندم به مقصد سیلوهای این استان شده است.
کشت 495 هکتار کلزا در البرز
وی با اشاره به اینکه توسعه کشت کلزا از برنامه های وزارت جهاد کشاورزی است، گفت: سطح زیر کشت کلزا در این استان 495 هکتار که نشان از اهمیت توسعه کشت کلزا در تناوب با سایر محصولات زراعی می باشد.
ایزدی نیا گفت: پیش بینی شده 125 تن کلزا در البرز تولید شود و قیمت خرید تضمینی کلزا هر کیلو گرم 34 هزار ریال تعیین شده است.

 

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.