اخبار

 آخرین اخبار 

در آیین اختتامیه

برگزیدگان نخستین جشنواره فیلم نگاه البرز معرفی شدند

 برگزیدگان نخستین جشنواره فیلم نگاه البرز معرفی شدند
1398/4/16

 

برگزیدگان نخستین جشنواره فیلم کوتاه نگاه البرز جمعه شب در آیینی در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان معرفی و تجلیل شدند.
 
به گزارش خبرنگار جام جم کرج به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز، این جشنواره هنری از ۱۲ تا ۱۴ تیر ماه در بخش های آسیب های اجتماعی، صامت و نگاه آزاد برگزار شد.
در آیین اختتامیه جشنواره و در بخش آسیب های اجتماعی، فیلم های «هدیه تولد برای سارا» به کارگردانی غلامحسین حسنی زاده و «پیشگو» به کارگردانی حسین فلاح آبادی برگزیده شدند.
در بخش آزاد، فیلم های «کارواش» به کارگردانی افشین عامریان و «زندگی لزج» به کارگردانی محسن مهری دروی به عنوان آثار برگزیده مورد تجلیل قرار گرفتند.
هیات داوران جشنواره نگاه در بخش فیلم صامت هیچ اثری را به عنوان برگزیده انتخاب نکرد.
در این جشنواره، فیلم های «هفته» به کارگردانی سینا غلام نژاد، «زندگی سگی» به کارگردانی امید شمش، «پرندگان بال های خود را ترمیم می کنند» به کارگردانی زهره شعبانی و «پنج کلمه بیشتر» به کارگردانی محمدعلی حسینی شایسته تقدیر شناخته شدند.
هیات داوران جشنواره فیلم کوتاه نگاه همچنین برای تشویق و حمایت از فیلم سازان جوان، از رضا رباط جزی بازیگر فیلم زندگی لزج را در بخش بازیگر مرد، فائقه شلالوند بازیگر فیلم پیشگو و مهناز میرزایی بازیگر فیلم هدیه تولد برای سارا در بخش بازیگر زن، حسین فلاح آبادی و امیر خرم نژاد از فیلم پیشگو در بخش تدوین، محمد آقامحمدی از فیلم هدیه تولد برای سارا در بخش فیلمبرداری، زهره شعبانی از فیلم پرندگان بالهای خود را ترمیم می کنند در بخش نویسندگی تقدیر کرد.
مهلت ارسال اثر به نخستین جشنواره استانی فیلم کوتاه نگاه البرز از اول خرداد تا پنجم تیر ماه ۱۳۹۸ بود و از بین ۹۰ اثر ارسالی به دبیرخانه، ۲۵ اثر با نظر هیات داوران به بخش رقابتی راه یافتند.
ایجاد فضایی مناسب برای ارتقای کیفیت هنری و فنی فیلم‌سازان، برقراری ارتباط بین هنرمندان استانی در ایجاد تعامل و تبادل هنری و فنی و شناخت هنرمندان فعال و برتر استان البرز از جمله مهم‌ترین اهداف برگزاری جشنواره عنوان شده بود.
آیین اختتامیه این جشنواره جمعه شب با حضور ناصر مقدم مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، عزیز اکبریان نماینده مردم کرج، اشتهارد و فردیس در مجلس شورای اسلامی، رئیس و ۲ عضو دیگر شورای اسلامی شهر کرج و جمعی از اهالی و دوستداران هنر در تالار سیروس صابر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز برگزار شد.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر