اخبار

 آخرین اخبار 

معاون سازمان صنایع کوچک و متوسط شهرک‌های صنعتی:

احیای بیش از ۲ هزار واحد صنعتی کوچک و متوسط

احیای بیش از ۲ هزار واحد صنعتی کوچک و متوسط
1398/9/20

سال گذشته هزار و‌۷۰۰ واحد تولیدی کوچک و متوسط در کشور احیا شد و در ۶ ماه نخست امسال نیز ۵۲۹ واحد را به چرخه تولید بازگشتند.


به گزارش خبرنگار جام جم البرز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مرکز البرز؛ مصاحب در حاشیه رویداد ملی تبادل فناوری بنگاه‌های کوچک و متوسط در استان البرز گفت: امروز با بحث نرم افزاری و رویکرد فناورانه بسیاری از مشکلات صنایع کشور مرتفع شده است.

وی ادامه داد: واحد‌های فناوری ما به این باور رسیده اند که صنعت می‌تواند از ظرفیت این واحد‌ها استفاده کند.

مصاحب در رابطه با احیای واحد‌های خاموش، افزود: در سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی، هزار و ۴۰۰ واحد مورد پوشش قرار گرفته است تا احیا شود و تا پایان سال نیز هزار و ۴۰۰ مورد به چرخه تولید برمی‌گردد.

معاون سازمان صنایع کوچک و متوسط شهرک‌های صنعتی کشور با اشاره به اینکه عمده مشکلات این بخش از صاحبان صنایع تامین مالی، توسعه بازار و تامین مواد‌های اولیه بود است، افزود: بررسی‌ها نشان می‌دهد علاوه بر این مشکلات اختلاف شرکا و تملک بانک‌ها نیز وجود داشته است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: حدود ۹۰ شهرک و ناحیه صنعتی خصوصی در کشور مجوز دارند که حدود ۵۰ مورد به زودی فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

معاون سازمان صنایع کوچک و متوسط شهرک‌های صنعتی کشور افزود: در حال حاضر ۱۴ فن بازار فعال هستند و ۱۳۰ کارشناس آموزش دیده اند تا موضوعات مختلف بنگاه‌های کوچک و متوسط را ارزیابی کنند و ارتباطی بین آن‌ها و بازار کار ایجاد کنند.

در این همایش ملی حدود ۵۴۰ نفر ۲۱ استان کشور حضور دارند که پس از برگزاری مراسم افتتاحیه و رونمایی از تمبر یادبود، در نشست‌های تخصصی حاضر شدند و طی ۲ روز به تبادل اطلاعات خواهند پرداخت.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.