اخبار

 آخرین اخبار 

کارآفرینی و خدمت فرهنگی بانوی البرزی با حمایت کمیته امداد

کارآفرینی و خدمت فرهنگی بانوی البرزی با حمایت کمیته امداد
1398/9/23

بانوی کارآفرین البرزی با دریافت وام قرض‌الحسنه کمیته امداد امام (ره) ضمن راه‌اندازی مهد قرآن و پیش‌دبستانی و ارائه خدمت فرهنگی به منطقه‌ای محروم در کرج، برای پنج نفر کارآفرینی کرده است.
 
به گزارش خبرنگار جام جم البرز به نقل از سایت خبری کمیته امداد، بانوی کارآفرین البرزی بابیان شرح موفقیت در امر اشتغال‌زایی و خدمت‌رسانی فرهنگی به مردم طبقه ضعیف و نیازمندان گفت: هنگامی‌که دانشجو بودم ازدواج کردم. در ابتدا زندگی خوبی داشتم و ازنظر مالی نیز تأمین بودم، ولی پس از چند سال زندگی مشترک متأسفانه به دلیل برخی مسائل که مایل نیستم در مورد آن صحبت کنم از همسرم جدا شدم. بنابراین برای تأمین معاش و اداره زندگی با توجه به تحصیلات دانشگاهی کارشناسی مددکاری و سطح دو حوزوی به مدت سه سال و به‌صورت قراردادی و موقت در آموزش‌وپرورش یکی از شهرستان‌ها به‌عنوان معلم مشغول به کار شدم ولی پس از مدتی ناگزیر به کرج مهاجرت کردم.
وی افزود: در شهر کرج برای تأمین مخارج زندگی مصمم شدم با توجه به علاقه‌مندی‌ام در امور فرهنگی و آموزشی فعالیت کنم لذا با پیشنهاد یکی از آشنایان به اداره کمیته امداد مراجعه کردم و با ۲۵ میلیون تومان پس‌انداز اولیه و ۳۰ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه اشتغال پس از اخذ مجوزهای لازم از اداره ارشاد و سازمان تبلیغات اسلامی، مهد قرآن و پیش‌دبستانی را تأسیس کردم. هم‌اکنون در این مرکز پنج مربی مشغول به کار هستند و ۴۵ دانش‌آموز نیز در دوره‌های آموزشی ما شرکت کرده‌اند، که ۱۲ نفر از این بچه‌ها مددجوی کمیته امداد و نیازمند هستند که به‌صورت رایگان آموزش می‌بینند.
بانوی کارآفرین البرزی ادامه داد: به لطف خدا در این مرکز که دریکی از مناطق فقیرنشین کرج تأسیس‌شده و دانش‌آموزان محروم با هزینه اندک در کلاس‌های پیش‌دبستانی، مهد قرآن، چرتکه و نقاشی آموزشمی‌بینند و پنج نفر دیگر در کنار من مخارج زندگی‌شان را تأمین می‌کنند.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.