اخبار

 آخرین اخبار 

در نشست شورای راهبردی روسای دانشگاه های استان مطرح شد

رتبه دوم البرز در تولیدات دانش بنیان کشور

رتبه دوم البرز در تولیدات دانش بنیان کشور
1398/10/15

استاندار البرز: باید بستری ایجاد کنیم که دانشگاه ها با صنایع ارتباط بهتر و بیشتری داشته باشند.


به گزارش خبرنگار جام جم البرز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مرکز البرز؛ عزیزالله شهبازی در نشست شورای راهبردی روسای دانشگاه‌های البرز که  در دانشگاه خوارزمی کرج برگزار شد با بیان اینکه البرز دومین استان کشور در تولیدات دانش بنیان است افزود: باید بستری ایجاد کنیم که دانشگاه ها با صنایع ارتباط بهتر و بیشتری داشته باشند از این رو معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری باید مدیران استان بویژه در حوزه اقتصادی را طی برنامه ریزی برای حضور در دانشگاه ها موظف کند.
وی گفت: البرز استانی مهم و استراتژیک است که توانایی و ظرفیت های فراوانی دارد که می توان با شناسایی و بهره برداری از آنها ضعف ها و تهدیدها را جبران کرد و  باید دبیرخانه ای برای این شورا معین شود تا با برنامه ریزی دقیق عمل کرده و مصوبات مورد پیگیری و اجرا قرار گیرد.
شهبازی افزود: مهاجرت یکی از دغدغه های البرز است چراکه سالانه بین شصت تا نود هزار نفر از این طریق به جمعیت البرز اضافه می شود از این رو باید به زوایای مختلف این امر به صورت علمی بپردازیم و چگونگی ایجادبستر لازم برای ماندگاری جمعیت در سایر استان ها مورد بررسی قرار گیرد.
وی گفت: یکی از اقداماتی که برای ارتقا زیرساخت های لازم با توجه به افزایش روز افزون جمعیت و رشد مهاجرت صورت گرفت، تغییر مدل توزیع بودجه استان با هدف محرمیت زدایی و تقویت زیرساخت های مناطق کمتر برخوردار بود.
استاندار البرز با اشاره به اینکه مهمترین اولویت ما کسب رضایتمندی مردم و ارائه بهترین خدمات است، افزود: موضوعاتی مانند تکدی گری، آسیب های اجتماعی، حاشیه نشینی، اعتیاد از جمله مسائلی هستند که دانشگاه ها می توانند به مسئولان استان برای کنترل و ساماندهی آنها راهکار ارائه دهند.
شهبازی گفت : گردشگری البرز یک فرصت بسیار بزرگ است که تا حدود زیادی مغفول مانده از این رو باید به جد در راستای بهره برداری از این ظرفیت نیازمند طرح ها و برنامه های نوین از سوی صاحبان فکر و اندیشه هستیم و پژوهشگاه مواد و انرژی یکی از ظرفیت های بزرگ پژوهشی و علمی کشور محسوب می شود که در البرز مستقر است از این رو باید ارتباط تنگاتنگی با صنایع استان داشته باشد.
وی گفت: مجموعه اقتصادی و فرودگاهی پیام نیز یک ظرفیت بسیار مهم و ارزشمند است که باید بعنوان یک منطقه آزاد از آن بهره برداری کافی را داشته باشیم، این منطقه قابلیت تبدیل شدن به قطب اقتصاد دیجیتال را دارد که از نیروهای فکری و فرهیخته دانشگاهی البرز انتظار می رود در این عرصه حضور فعال تری داشته باشند و مناطق ویژه مهمترین موتور محرکه اقتصاد محسوب می شوند از این رو ضرورت دارد دانشگاه ها در پیام ورود کرده و در مباحث مختلف در مسیر رشد، توسعه و آبادانی استان، فعالیت کنند
شهبازی  با تاکید بر اینکه بهره برداری از نیروی اندیشه دانشگاهیان برای ما افتخار است، افزود: از این شورا درخواست دارم که در مباحث مهمی مانند توسعه استارت آپ ها و فن بازارها و همچنین ایجاد قطب اقتصاد دیجیتال ورود کنند.
شهبازی  درادامه با تبریک و تسلیت شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی،گفت: این شهید گرانقدر از دوران جنگ تحمیلی در کنار سایر رزمندگان برای دفاع از میهن بار‌ها تا مرز شهادت پیش رفت و عاقبتی بهتر از شهادت برای سردار حاج قاسم سلیمانی قابل تصور نبود، امید است روح این شهید عالیقدر با صالحان محشور شود.
استاندار البرز با اشاره به اوایل انقلاب و شهادت شهیدان رجایی و باهنر افزود: در آن زمان که کادر اصلی انقلاب به شهادت رسیدند برخی بر این باور بودند که کار تمام است، هر چند اتفاق ناگواری افتاد، ولی بلافاصله نیرو‌های ارزشی دیگری جایگزین شدند.
شهبازی گفت: روز گذشته مقام معظم رهبری جایگزین سردار شهید سلیمانی را انتخاب کرده و همان راهبرد‌ها و خط سیر را به وی دادند.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.