اخبار

 آخرین اخبار 

مدارس باید ذهن و فکر نوجوانان را بافضای کسب و کار آشنا کنند

مدارس باید ذهن و فکر نوجوانان را بافضای کسب و کار آشنا کنند
1398/10/21

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی البرز‌ با اظهار این مطلب که نگاه به کسب و کار باید از نوجوانی در ذهن ها شکل بگیرد گفت: مدارس باید پیشقدم شوند و وظیفه خطیر آموزش دانش آموزان در این زمینه را برعهده گیرند.
 به گزارش خبرنگار جام جم البرز به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی البرز، رحیم بنامولائی درنشستی با مدیرکل آموزش و پرورش البرز  و جمعی از فعالان اقتصادی افزود: در دهه های گذشته کم توجهی ها نسبت به آشنائی دانش آموزان‌ با کسب و کارها باعث شده است امروزه بسیاری از تحصیلکرده های دانشگاههای ما نیز با بحث مهم کسب و کار و کارآفرینی غریبه و ناآشنا بمانند.
وی‌ آمار بالای فارغ‌التحصیلان فاقد مهارت های فنی و حرفه ای در کشور را ناشی از کم توجهی مراکز آموزش عالی در تربیت نیروهای ماهر و مورد نیاز بخش صنعت ذکر کرد.
وی ادامه داد: در شرایط اقتصادی حاکم در جامعه ضروری است دانشگاههای کشور با‌ تربیت نیروهای مورد نیاز بخش صنعت، در مسیر تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی گام بردارند.
رئیس اتاق بازرگانی البرز با تاکید بر این نکته که باید آمورش به عنوان زیربنای صنعت مورد توجه خاص قرار گیرد اظهار کرد: متاسفانه مهارت آموزی در اولویت برنامه های آموزش عالی قرار ندارد و تنها به مدرک گرائی اولویت داده شده است. 
بنامولائی اظهار کرد: در حال حاضر به ازای هر هشت مهندس، یک تکنسین در کشور تربیت کرده‌ایم، در حالی که در کشورهای پیشرفته دنیا به ازای هر یک مهندس، هشت تکنسین تربیت می شوند.
وی افزود: هم اکنون‌ اکثر صنایع ما با روش استاد کاری فعالیت دارند و در مقابل تحصیل کرده های ما که فاقد مهارت هستند بعضا کار دلالی را پیشه کرده اند.
رییس اتاق بازرگانی البرز تصریح کرد: علمی در اقتصاد جامعه تحول ایجاد خواهد کرد که موجب تولید ثروت شود و رفع مشکلات خرد و کلان جامعه را درپی داشته باشد.
در این نشست مدیرکل آموزش و پرورش البرز نیز طی سخنانی از اجرای برنامه آموزش فناوری و کارآفرینی به دانش آموزان خبر داد و گفت:  آشنائی و آگاهی دانش آموزان با کار آفرینی و اقتصاد از برنامه های این اداره کل است.
سالار قاسمی افزود:‌ باید دانش آموزان را در مسیر آموزش هدایت کنیم تا با کارآفرینی و فضای کسب و کار کاملا آشنا شوند.
وی بازدید دانش آموزان از واحدهای صنعتی و حضور کارآفرین ها درساعات تدریس علم و فناوری در مدارس را  از برنامه های آموزش و پروش  استان عنوان کرد.
وی با اشاره به هفته معرفی مشاغل گفت: این هفته فرصت خوبی برای ایجاد  تعامل بین اتاق بازرگانی و آموزش و پروش است.
قاسمی افزود: با وجود ظرفیت بالای کشاورزی  در البرز،  تاسیس یک هنرستان کشاورزی در این استان بسیار ضروری است.
مدیرکل آموزش و پرورش البرز برای تاسیس هنرستان کشاورزی با مشارکت فعالان اقتصادی حوزه کشاورزی استان اعلام آمادگی کرد.  

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.