اخبار

 آخرین اخبار 

با قهرمانان محاسبات ذهنی البرز بیشتر آشنا شویم

با قهرمانان محاسبات ذهنی البرز بیشتر آشنا شویم
1398/10/29

خبرنگار جام جم البرز: درست است که امروزه آموزش و نحوه استفاده از فناوری های جدید همچون تبلت ها ، لپ تاپ ها، روبات ها وهواپیماهای بدون سرنشین و … در کلاس های درس مدارس حضور فزاینده ای یافته است، اما با این حال، یک ابزار قدیمی محاسبه وجود دارد که برخی از مدارس به دلیل مزایای مهمی که برای دانش آموزان به همراه دارد، به آموزش آن در مدارس خود روی آورده اند. این وسیله قدیمی چیزی نیست جز همان چرتکه (Abacus) نام آشنا که پدر بزرگان ما در کسب و کار خود از آن برای محاسبه صورت های مالی خود استفاده می کردند.

این ها را برایتان گفتم تا بگویم در همین روزهای گذشته بود که تیم محاسبات ذهنی جمهوری اسلامی ایران در رقابت‌های جهانی پاما ۲۰۱۹ که در کشور تایلند برگزار می‌شد توانست مقام اول تیمی را برای کشورمان کسب کند.
آقا و خانم محمدی نسب که مدیریت بخش کودکان هوشمند در کرج را به عهده دارند، این طور می گویند: در این دوره از مسابقات ۶۱۰ کودک هوشمند از ۲۴ کشور مطرح دنیا حضور فعال داشتند. سهم استان البرز در این مسابقات چهار مقام ارزنده بود که به ترتیب، فاطمه رستمی قهرمان جهان درسطحD دررشته محاسبات ذهنی ، پارسافراهانی قهرمان جهان درسطحc، هلیا حسینی قهرمان جهان درسطح Bو محمدهاتف دهقان قهرمان قهرمانان جهان بود. مجموعه ما این پیروزی ها را به مردم شریف کرج تبریک و آرزوی سربلندی برای تمام کودکان، مخصوصا کودکان البرزی را دارند.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.