اخبار

 آخرین اخبار 

با آسیب شناسی مسیر تولید

موانع تولید و اشتغال استان رفع می شود

 موانع تولید و اشتغال استان رفع می شود
1398/11/7

استاندار البرز: مسائل و موانع رونق تولید و صادرات در جلسات تخصصی شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی، ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به جد دنبال می‌شود.


به گزارش خبرنگار جام جم البرز،  جلسه کارگروه آسیب شناسی برای حمایت از بنگاههای اقتصادی و تولیدی مطابق مصوبات سفر رییس قوه قضائیه به استان در سالن شهدای استانداری البرز برگزار شد.
استاندار البرز گفت: در این شرایط سخت و با وجود تهدید‌ها و تحریم‌ها نیاز بیشتری به اتحاد و انسجام مجموعه مسئولان برای پیشبرد اهداف رونق تولید و ایجاد اشتغال است که این امر به تبعیت از مجموعه مسئولان ملی طبق منویات مقام معظم رهبری در البرز است.
شهبازی افزود: مسائل و موانع رونق تولید و صادرات در جلسات تخصصی شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی، ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، کارگروه اقتصادی مقاومتی به جد دنبال می‌شود و توفیقات ارزشمندی نیز مانند رتبه اول پرداخت تسهیلات رونق تولید، مقام اول پرداخت تسهیلات تبصره ۱۸، کاهش ۳ درصدی نرخ بیکاری ۹۸ نسبت به سال ۹۷، رشد مشارکت اقتصادی برای اولین بار در تاریخ البرز، رشد ۳۲ درصدی صادرات استان نسبت به مدت مشابه سال قبل حاصل شده است.
وی با بیان اینکه صندوق نوآوری و شکوفایی البرز با سرمایه ۱۰ میلیارد تومانی در مراحل پایانی ثبت قرار دارد، گفت: اکنون البرز رتبه دوم تولیدات دانش بنیان را در کشور دارد همچنین در این راستا تفاهم نامه راه اندازی کارخانه نوآوری استان با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهور و تفاهم نامه اجرای پروژه اشتغال مهارت محور به صورت پایلوت کشوری در البرز با حضور رییس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور، امضا شد.
استاندار البرز در ادامه اضافه کرد: در شورای عالی قوه قضائیه به ریاست رییس قوه قضائیه که دعوت شده بودم، آیت الله رییسی به این نکته اشاره کرد که از مدیران جسور در مسیر تحقق رونق تولید و در چارچوب قانون حمایت کامل در حوزه قضائی خواهیم داشت.
شهبازی افزود: به طور قطع تمامی مصوبات سفر رئیس قوه قضائیه به استان را پیگیری و برای حل آن‌ها اقدام خواهیم کرد، هرچند که تاکنون در این راستا با اهتمام ویژه‌ای وارد میدان شدیم.
وی ادامه داد: طبق تعهدات قوه قضائیه تمامی دعاوی حوزه تولید با همت ویژه‌ای پیگیری شده و با هدف جلوگیری از آسیب به روند تولید حل و فصل می‌شود.
استاندار البرز گفت: از مدیران مربوطه و فرمانداران انتظار می‌رود که برای اجرای قانون ۱۱۰ مالیات مبنی بر پرداخت مالیات و عوارض واحد‌های تولیدی مستقر در البرز، با جدیت وارد عمل شوند.
وی افزود: مقرر شد که هیچ واحد تولیدی با دستور قضائی بدون بررسی‌های لازم تعطیل نشود.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.