اخبار

 آخرین اخبار 

شهردار هشتگرد گرد و خاک کرد

بازگشایی یکی دیگر از معابر ، هدیه مدیریت شهری هشتگرد به شهروندان در آستانه چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی

  بازگشایی یکی دیگر از معابر ، هدیه مدیریت شهری هشتگرد به شهروندان در آستانه چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی
1398/11/8

خبرنگار جام جم ساوجبلاغ و نظرآباد: رشد جمعیت شهرنشینی ، گسترش شهرها ، افزایش صنایع و مراکز عرضه کالا و خدمات بخش غیر قابل انکار یک شهر است و امروزه مدیران شهری می بایست برای تسهیل در زندگی شهروندان پا به پای این مسائل حرکت نمایند و نقش شهرداری ها به عنوان دستگاه‌های متولی شهر با وظایف متعددی در عرصه های عمرانی، فرهنگی و خدماتی در مدیریت این افزایشها انکارناپذیر است .


وسعت ، موقعیت ، جمعیت و اهمیت شهرها موجب گردیده تا سطح خدمات رسانی نیز به نسبت آن ایجاد و ساختار سازمانی ، بودجه بندی ، تجهیزات و امکانات لازم مطابق با این شاخص‌ها تأمین گردد.
همانگونه که امروزه شاهد ایجاد شهرهای جدید در کشور با اهداف گوناگون و از جمله مدیریت جمعیت سرریز کلان شهرها می باشیم و بدون تردید با پیش‌بینی کارشناسانه و منطقی صورت گرفته شاهد ایجاد شهرهایی منطبق با اصول شهرسازی و دارای معابری عریض و متناسب با ترافیک عبوری خواهیم بود لیکن این مزیت در شهرهایی که با توسعه مناطق جمعیتی قدیمی تشکیل شده اند وجود نداشته و شهرهای با پیشینه تاریخی و با قدمت چندین ساله از این قاعده پیروی نکرده و همچنان بافتهای قدیمی و سنتی در نقاط مختلف آن خودنمایی می‌کند که نیاز به چاره اندیشی و استفاده از راهبردهای بلندمدت برای رفع مشکلات شهروندان دارد.

هشتگرد نیز از این قاعده مستثنی نبوده و بافتهای نه چندان قدیمی اما متعلق به دهه های گذشته در بعضی از مناطق موجود میباشد و تعریض و بازگشایی معابر و شریان‌های این مناطق به عنوان دغدغه ای برای شهروندان و مدیران مطرح بوده و هست.

دکتر امیر بهمنی شهردار هشتگرد در توضیح اقدامات انجام شده و راهکارهای تعیین شده برای حل این مشکلات گفت : معضل تردد در بعضی از نقاط شهری یکی از مسائل گریبانگیر شهر هشتگرد می باشد و درخواست های مکرر شهروندان موجب گردید تا با مشورت و حمایت رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر تصمیم بر رفع معضل و بازگشایی معابر گرفته شود ، راه اندازی کمیته تملکات متشکل از کارشناسان شهرداری در بخش های گوناگون اولین اقدام در این راه بود و در گام بعدی تمامی معابر شهری بررسی و با اولویت بندی تعریض در این کمیته تصویب گردید .

وی گفت : ایجاد معابر جدید برای دسترسی بهتر شهروندان نیز بخشی از این طرح می باشد که می توان به احداث خیابان شهید سالمی ،معابر جدید در شهرک بعثت ، معبر دسترسی از بلوار امام خامنه‌ای به بلوار کارگر در ضلع شرقی دانشگاه پیام نور و ... اشاره کرد و امیدواریم با تکمیل این طرح ها راه های جدید دسترسی در شهر ایجاد و بخشی از ترافیک بلوار اصلی را کاهش دهیم.

بهمنی افزود: ایجاد جاده کمربندی ضلع جنوبی شهر که خیابان راه آهن را به خیابان شهیدان حبیب‌زاده متصل می‌کند نیز یکی دیگر از این اقدامات بزرگ است و در آینده نزدیک به بهره‌برداری خواهد رسید .

وی در ادامه به تعریض خیابان راه آهن و جابجایی اتاقک برق در ابتدای خیابان اشاره کرد و گفت: تعریض خیابان راه آهن اولین اقدام شهرداری در سال جاری در راستای تعریض معابر بوده است و رضایتمندی شهروندان موجب گردید تا تلاشها در این زمینه افزونتر گردد .

بهمنی در خصوص منابع لازم برای اجرای این طرحها نیز سخن گفت و افزود : منابع لازم جهت تملک اراضی و ابنیه واقع در طرحهای عمرانی از منابع درآمدی شهرداری تامین گردیده و به نوعی از آورده شهروندان جهت آسایش آنها بهره‌برداری می‌شود.

دکتر بهمنی همراه با اعضای شورای شهر در تخریب یکی از املاک واقع در خیابان مقداد حضور یافته و در تشریح این طرح گفت : بلوار مقدار یکی از معابر اصلی شهر می باشد که به عنوان راه دسترسی از بلوار سپاه به سمت بلوار مصلی مورد استفاده قرار می گرفته و در ضمن این منطقه تراکم جمعیت بالایی نیز دارد لذا  این طرح با اعتبار ۱۳ میلیارد ریال با همراهی مالک خیراندیش آن اجرا و بعنوان هدیه مدیریت شهری به شهروندان در آستانه چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تقدیم می گردد.

بهمنی افزود :  با اعتبار پیش‌بینی شده حدود ۲۰۰ متر مربع از ساختمان و ملک مذکور خریداری و انشا ا.. موجب رضایتمندی شهروندان و تردد ایمن از این مسیر خواهد شد .وی از تلاش کمیته تملکات شهرداری برای بازگشایی بخش های دیگر این بلوارخبر داد و بیان کرد : یکی دیگر از املاک واقع در این طرح نیز با اعتبار۱۳ و نیم میلیارد ریال خریداری شده و در آینده نزدیک شاهد تخریب آن و بازگشایی ادامه معبر خواهیم بود.

در حالی که به دلایل مختلف از قبیل رکود در ساخت و ساز ، رکود اقتصادی ، افزایش قیمت مصالح و .. بسیاری از شهرداری های کشور دچار کسری بودجه شده و حتی در پرداخت حقوق و مزایای پرسنل خود با مشکل مواجهند خوشبختانه شهرداری هشتگرد علاوه بر تامین حقوق ، مزایا و هزینه ‌های جاری ، پروژه های متعددی نیز در شهر اجرا نموده و در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی شاهد افتتاح ده ها پروژه با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال خواهیم بود .
امید است این رویه که با تعامل ، همفکری و حمایت اعضای محترم شورای اسلامی شهر و تلاش شهردار جوان این شهر در جهت ارتقای معیشتی شهروندان صورت گرفته ادامه یافته و در آینده شاهد پیشرفت روز افزون این خطه از ایران اسلامی باشیم .


 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.