اخبار

 آخرین اخبار 

استاندار البرز خبر داد

البرز دومین استان کشور در فروش محصولات دانش بنیان

البرز دومین استان کشور در فروش محصولات دانش بنیان
1398/11/10

البرز بعنوان قطب علم و فناوری و دومین استان کشور در فروش محصولات دانش بنیان، مورد توجه ویژه دولت قرار دارد.


به گزارش خبرنگار جام جم البرز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مرکز البرز؛ عزیزالله شهبازی در مراسم افتتاح پایلوت فرآوری و استحصال عناصر نادر خاکی و سایر عناصر استراتژیک گفت: البرز، استانی راهبردی و استراتژیک در کشور است و نگاه ملی به این استان معطوف شده است.
وی ادامه داد: در بستر پرظرفیت استان، تولیدکنندگان بزرگ و صاحب نامی مستقر هستند که در راستای افزایش تولید، اشتغال و صادرات و همچنین کاهش نرخ بیکاری تلاش می‌کنند.
شهبازی افزود: پروژه‌های بزرگ و مهمی در حوزه‌های مختلف با حمایت دولت یکی پس از دیگری در البرز بهره برداری می‌شود.
استاندار البرز گفت: امروز در استان البرز شاهد فعالیت یکی از مهمترین شهرک‌های ملی دانش بنیان تحت عنوان شهرک کاوش به مساحت ۱۰۰ هکتار با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهور و وزیر صمت هستیم که افتتاح آن به صورت کامل تا پایان سال محقق می‌شود.
وی ادامه داد: در این مجموعه سوله‌هایی مهیا شده اند که به ۱۴ واحد دانش بنیان تعلق می‌گیرد.
شهبازی افزود: امروز نیز بهره برداری از پایلوت فرآوری و استحصال عناصر نادر خاکی و سایر عناصر استراتژیک صورت گرفت.
وی عنوان کرد: این تولیدات، ذخیره ارزی برای کشور همراه داشته و سبب می‌شود که بتوانیم از مواد کانی موجود در کشور بیشترین بهره برداری را داشته باشیم.
شهبازی گفت: مقرر شد که البرز بلحاظ ظرفیت‌های موجود، پارک علم و فناوری مجزا و مستقل داشته باشد.
وی افزود: سه شنبه هفته آینده طی نشستی که در دفتر معاون علمی و فناوری رییس جمهور خواهیم داشت و با حضور وزیر صمت، تفاهم نامه‌ای در خصوص فعالیت مستقل پارک علم و فناوری البرز منعقد می‌شود.
شهبازی ادامه داد: درصدد هستیم که با بسیج مجموعه مسئولان و همراهی و تلاش جوانان البرز، این استان در فروش تولیدات دانش بنیان حائز رتبه اول کشور شود.
وی گفت: در برنامه ریزی صورت گرفته، کارتی برای سرمایه گذاران و فعالان بخش خصوصی طراحی کردیم که بی واسطه و بدون وقت قبلی برای طرح موضوع و یا بیان مشکلات خود با نماینده عالی دولت دیدار و گفتگو کنند.
شهبازی افزود: از مجموعه دولت قدردانی ویژه‌ای دارم چراکه هر زمان برای طرح موضوعات استان در راستای نیل و تسریع مسیر توسعه استان از آن‌ها تقاضایی داشتیم، با دست خالی بازنگشتیم.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.