اخبار

 آخرین اخبار 

مدیر شعب بانک کشاورزی استان البرز

پرداخت 7 هزارو 32 میلیارد ریال تسهیلات در بانک کشاورزی استان البرز

 پرداخت 7 هزارو 32 میلیارد ریال تسهیلات در بانک کشاورزی استان البرز
1398/11/20

مدیر شعب بانک کشاورزی استان البرز گفت :از ابتدای سال جاری تا کنون 5622 فقره تسهیلات کشاورزی به میزان 7هزارو 32 میلیارد ریال به متقاضیان در البرز پرداخت شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 44درصد رشد داشته است.
به گزارش خبرنگار جام جم البرز، ایرج یوسفی  در نشست خبری افزود در سالجاری تعداد 261 فقره تسهیلات در زمینه اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری و نهاد های حمایتی به مبلغ 731 میلیارد ریال توسط این بانک پرداخت شده است .
وی در ادامه اظهار داشت به منظور افزایش ضریب مکانیزاسیون کشاورزی در استان از ابتدای سال تا کنون35  فقره تسهیلات به مبلغ  67 میلیارد ریال با نرخ 15درصد پرداخت شده است.

مدیر ستادی بانک کشاورزی استان البرز  افزود: مبلغ 358 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه ازدواج   به 1158 نفر از زوج های جوان استان پرداخت شده است.

وی با اشاره به پرداخت تسهیلات قرض الحسنه تبصره 16 خود اشتغال زایی در استان گفت: امسال 200 فقره تسهیلات به مبلغ 60 میلیارد ریال به افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره)پرداخت شده است.

مدیر ستادی شعب بانک کشاورزی استان البرز با اشاره به طرح تمدید بدهی و امهال تسهیلات تصریح کرد: از ابتدای سال تاکنون براساس مفاد بند «ل» تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۹۸ (بخشودگی سود و جرایم تسهیلات زیر یک میلیارد ریال) به 61 نفر به مبلغ 14 میلیارد ریال از این مصوبه استفاده کردند.

وی با اشاره به  بند «خ» ماده ۳۳ قانون برنامه ششم توسعه کشور عنوان کرد: در این خصوص 181 نفر از این مصوبه استفاده کردند و بیش از 102 میلیارد و 400میلیون ریال از بخشودگی سود تخصیصی بهره مند شدند .

وی در ادامه اظهار داشت  در راستای ایجاد اشتغال جوانان و فارغ التحصیلان بخش کشاورزی از محل بند الف تبصره 18 مبلغ 673 میلیارد ریال بابت احداث 13طرح جدید تولید محصولات کشاورزی و گلخانه ای اختصاص یافت .
وی افزود در راستای سیاستهای رونق تولید از محل اعتبارات اقتصاد مقاومتی مبلغ 1001میلیارد ریال اعتبار به تعداد 101نفر از فعالان و تولید کنندگان زیر بخش کشاورزی پرداخت شده است .
مدیر شعب استان البرز افزود :در خصوص وصول مطالبات در طول سالجاری رقمی بالغ بر 6هزارو 149 میلیارد ریال وصول مطالبات صورت گرفته که نسبت به مدت مشابه سال قبل از رشد 32 درصدی برخوردار می باشد. وی در ادامه افزود مطالبات غیر جاری بانک کشاورزی البرز به مبلغ 1083 میلیارد ریال می باشد که مانده این مطالبات در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 26 درصد کاهش داشته است .
وی افزود : با توجه به موارد اشاره شده ریسک اعتباری استان در مقطع زمانی پایان دی ماه سالجاری به ده ممیز هشتاد ویک درصد رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل شش ممیز بیست وسه درصد کاهش داشته است .
وی اظهار داشت در جهت بکارگیری روشهای نوین تضمین تعهدات فعالان بخش کشاورزی تا کنون تعداد 268 فقره ضمانت نامه به مبلغ 149 میلیارد ریال صادر شده که رشدی معادل 57 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می دهد .
مدیر شعب بانک کشاورزی البرز افزود: در راستای فروش املاک تملیکی از ابتدای سال تا کنون تعداد 16 فقره ملک به ارزش 88میلیارد و 729 میلیون ریال واگذار شده است که نشانگر تحقق 87درصد برنامه ابلاغی می باشد.
یوسفی  با اشاره به بیمه محصولات کشاورزی استان یادآور شد: در سالجاری شعب بانک کشاورزی استان البرز 54میلیارد ریال غرامت به کشاورزان خسارت دیده تحت پوشش بيمه كشاورزي ، پرداخت کرده و  از مجموع غرامتهای پرداخت شده به کشاورزان و دامداران مبلغ 32میلیارد ریال غرامت در بخش دام ، مبلغ 1 میلیارد ریال غرامت در بخش طیور ، مبلغ 10 میلیارد ریال غرامت در بخش محصولات باغی و مبلغ 10 میلیارد ریال غرامت در بخش محصولات زراعی بوده است.ضمنا" ازابتدای سال زراعی 99-98 تاپایان دی ماه سال جاری تعداد 2294 بیمه نامه توسط نمایندگی های بیمه کشاورزی استان البرز  صادر شده که بیمه نامه های صادر شده شامل 4400راس انواع دام ، 3میلیون و 300 هزار قطعه طیور ،930هکتار انواع محصولات باغی و 13هزارو 772 هکتار محصولات زراعی که  تحت پوشش بیمه کشاورزی قرار گرفت .
وی افزود درآمد حاصل از فروش بیمه نامه ها از ابتدای سال تا کنون معادل 76 میلیارد و 250میلیون ریال می باشد .
مدیر شعب استان البرز افزود :در راستای تامین مالی بخش کشاورزی استان از ابتدای سال تا کنون مانده سپرده های مردمی به مبلغ 20597 میلیارد ریال رسیده که در مقایسه با سال قبل 2900میلیارد ریال افزایش داشته که رشد شانزده ممیز سی ونه درصدی را نشان می دهد .  
مدیر شعب استان البرز اظهار داشت با توجه به اینکه یکی از رسالت های این سازمان جمع آوری منابع مردمی و سرمایه گذاری آن در بخش کشاورزی در قالب اعطای تسهیلات به فعالان و تولید کنندگان بخش کشاورزی است، در حال حاضر نسبت منابع به مصارف استان معادل  یک ممیز هشتاد وچهار  می باشد .
وی افزود : شعب سودآور استان از تعداد 15شعبه در پایان سال قبل به تعداد 23شعبه در پایان دیماه سالجاری تغییر یافت که نتیجه بهبود ترکیب سپرده های ارزان قیمت و گران قیمت بوده  و همچنین حاکی از مدیریت هزینه ها می باشد .
مدیر شعب بانک کشاورزی استان البرز در پایان اشاره نمود :بانک کشاورزی به عنوان تامین کننده مالی بخش کشاورزی به دنبال اجرای طرح های زیربنایی و توسعه پایدار و رونق تولید می باشد و با استفاده از پتانسیل استان البرز  توسعه صنایع تبدیلی غذایی ، گلخانه ها ، مکانیزاسیون ، گیاهان دارویی و شیلات از اولویت های ما خواهد بود .

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.