اخبار

 آخرین اخبار 

شمیرانی معاون توسعه منابع و پشتیبانی اداره کل ورزش و جوانان استان البرز

استان البرز یکی از پایگاه های اصلی ورزش قهرماني کشور می باشد

استان البرز یکی از پایگاه های اصلی ورزش قهرماني کشور می باشد
1398/11/21

شمیرانی با اشاره به وظایف و نوع فعالیت های اداره کل ورزش و جوانان اظهار کرد : دستگاه ورزش و جوانان در حوزه ورزش وظایف اجرایی و درحوزه جوانان وظایف هماهنگی را بر عهده دارد که در واقع نوعی هماهنگی بین دستگاه های اجرایی شکل می گیرد.
 خبرنگار جام جم البرز: در حوزه ورزش فعالیت های ما درورزش قهرمانی، همگانی و بانوان است، در واقع کار اجرایی را ازطريق هيئت هاي ورزشي استان وشهرستان ها انجام میدهیم  .اما در حوزه جوانان شرایط کمی متفاوت تر است . در این حوزه وظیفه هماهنگی وساماندهی بین دستگاههای اجرایی رابرعهده داریم که این هماهنگی ها بر اساس شوراها کمیسیونها و كميته ها شکل می گیرد. معمول کار این است که ما به مثابه نخ تسبیح هستیم به طوری که بقیه دستگاه ها مهره تسبیح می باشندوما این ها را به هم وصل می کنیم. در حوزه جوانان، در خصوص مشارکتهای اجتماعی جوانان، فرهنگي، برنامه ريزي ونظارت و بخش ساماندهي فعالیت می کنیم.
وی با بیان این که " استان البرز یکی از پایگاه های اصلی ورزش قهرمانی کشور می باشد " افزود: علی رغم تمام مشکلات و کمبودهایی که از گذشته تاکنون در زمینه زیرساختها و سرانه ورزشی استان البرز وجود دارد، اما با همت، تلاش و استعدادهايي که در ورزش استان حضوردارند ، البرز همواره در بُعد مدال آوری و کسب افتخار جزو 4 استان برتر کشور بوده و مجموعه ی وزارت ورزش و جوانان و تمامی فدراسيون های ورزشی حساب ویژه ای بر روی استان البرز باز می کنند.
معاون توسعه منابع و پشتیبانی اداره کل ورزش و جوانان با تأکید بر وجود ظرفیت و پتانسیل بالا در سطح کشور و استان البرز و با اشاره به بيانيه گام دوم انقلاب گفت: ظرفیتهای مهم کشور ما نیروهای انسانی، مستعد و کارآمد است که حدود حداقل ۳۶ میلیون نفر از افراد بین سنین ۱۵ الی 4۰ سالگی در کشور هستند که استان البرز هم از این قاعده مستثني نیست. بیش از ۱۲۰ هزار دانشجو در استان البرز وجود دارد که در واقع میشود از این ظرفیت علمي استفاده کرد. بیش از ۱۶۰ هزار ورزشکار سازمان یافته در استان البرز وجود دارد. بیش از ۵۰۰ سازمان مردم نهاد در استان وجود دارد که حدود ۱۸۰ مورد از این سازمان های مردم نهاد در بخش جوانان فعالیت میکنند.
وی با اشاره به فعالیت ۵ ساله خود در حوزه جوانان و کسب موفقیت های چشمگیر کشوری در این عرصه و با تأکید بر این که " بيانيه گام دوم بايد درورزش ساري وجاري گردد" عنوان کرد: بهترین سندتوسعه همه جانبه کشور بيانات مقام معظم رهبري درقالب بیانیه گام دوم انقلاب است که ، بهترین فعالیت اساسی برای اشتغال جوانان مهارت آموزی است، بهترین زمان مهارت آموزی دوران سربازی و پایان تحصیلات دوره متوسط است، بهترین مهارت و حرفه باید با توجه به آمایش سرزمین و نیاز بازار کار شکل بگیرد، اثرگذارترین فعالیت فرهنگي اردوهای جهادی در مناطق محروم است. بهترین مرکز برای فعالیت جوانان مسجد است. بهترین ظرفیت برای جذب حداکثری همه گروهها بسیج اين شجره طيبيه است. اثرگذارترین اردوی هویتی اردوی راهیان نور است و در واقع ما باید به تمامی ابعاد بیانیه گام دوم توجه کنیم تا بتوانیم در امور زندگی خودمان و در مباحثی که مورد تایید مقام معظم رهبری است گام برداریم.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.