اخبار

 آخرین اخبار 

بازدید اعضاء هیئت مدیره انجمن متخصصین زنان البرز از بیمارستان وزایشگاه فوق تخصصی مریم

بازدید اعضاء هیئت مدیره انجمن متخصصین زنان البرز از بیمارستان وزایشگاه فوق تخصصی مریم
1399/1/29

اعضاء هیئت مدیره انجمن متخصصین زنان البرز به همراه دکتر دلشاد مدیر عامل بیمارستان و زایشگاه مریم از بخش های مختلف شامل بخش زنان، اطفال، Ivf، آزمایشگاه، اورژانس، بخش بیماران کرونایی، NICU، سالن ورزش، اجتماعات وسایر بخش ها بازدید چند ساعته ای  به عمل آوردند، دکتر دلشاد در هربخش توضیحاتی ارائه نمودند.


خبرنگار جام جم البرز: در نشست مطبوعاتی این بازدید دکتر دلشاد مدیر عامل  بیمارستان وزایشگاه مریم ضمن تقدیر وتشکر از حضور هیئت مدیره انجمن متخصصین زنان استان البرز گفت: امیدواریم که ارتباطات مستمر وانجام تعاملات فی مابین گامی موثر در جهت بهبود خدمات رسانی به مراجعین باشد وی ادامه داد: خوشبختانه دانشگاه علوم پزشکی استان نظارت خوبی بر عملکردمراکز درمانی دارد وبه صورت روزانه گزارش ها را دریافت می نماید اما در استان مجاور ( تهران) نظارت دانشگاههای علوم پزشکی وتامین اجتماعی  بسیار کم رنگ می باشد و این امر به فرار بیماران البرز به تهران منجر شده که شرایط اقتصادی بیمارستان های خصوصی البرز را با بحران مواجه نموده است واز وزارت بهداشت تقاضا داریم دستورالعمل ها در تهران والبرز به صورت یکسان اجرایی گردد.
دکتر دلشاد ضمن اشاره به تعرفه های پزشکان دیگر کشورها اظهار داشت: تعرفه های پزشکی در ایران بسیار پایین بوده وسالهاست به صورت ثابت مانده است لذا دولت باید باافزایش تعرفه ها وهتلینگ بیمارستان های خصوصی به این بخش کمک کند. مدیر عامل بیمارستان مریم در پایان بیان داشت: قبل از انقلاب وتا دهه 60 شمسی پزشکان خارجی که عمدتا ااز کشورهای بنگلادش، پاکستان، هند و... بودند در کشور ما طبابت داشتند و ماهانه حدود 500 نفر بیمار اعزام به خارج داشتیم که بار مالی زیادی برای کشور داشت. اما خوشبختانه با ورود فارغ التحصیلان وهمت پزشکان داخلی امروز در سطح خوب علمی هستیم. دکتر صلاح الدین دلشاد ادامه داد: امروز در خاورمیانه علم پزشکی ما اول است وروزانه 500 نفر جهت درمان وارد کشور می شوند و امیدوارم حمایت های دولت از بخش خصوصی بیشتر شود.
خانم دکتر کیانی رییس انجمن متخصصین زنان البرز نیز پس از بازدید خود از بیمارستان مریم گفت: طی چندسال اخیر بیمارستان مریم تغییرات زیادی داشته وبخش های مختلف ناباروری، جراحی اطفال، بخش بیماران IPD و.... به مجموعه درمانی اضافه شده است که مدیریت بی نظیر دکتر دلشاد در این بیمارستان قابل ستایش  می باشد. وی در ادامه با اشاره به افزایش نازایی در کشور وجود مرکز ناباروری در بیمارستان مریم را بسیار مهم دانست و افزود وجود مرکز ناباروری در البرز می تواند مراجعات البرزی ها را به تهران وشهرهای دیگر کاهش دهد.
دکتر کیانی همچنین با مهم دانستن سلامت مادر و نوزاد اظهار داشت: سلامت مادران در هنگام زایمان از شاخصه های مهم بخش بهداشتی هر کشوری است و بیمارستان مریم با داشتن کادری مجرب وسرویس دهی کارامد به زنان باردار درقبل و بعد از زایمان توانسته است خطرات احتمالی مادران ونوزادن را کاهش دهد که این نشان دهنده تلاش و کوشش پرسنل ومدیریت می باشد. رییس انجمن زنان متخصص البرز از بخش جراحی نوزادان بیمارستان مریم به عنوان یک بخش مهم ومثبت نام برد وافزود همیشه در بخش جراحی اطفال مشکل و دغدغه وجود دارد اما خوشبختانه در این مرکز بخش جراحی اطفال خوب عمل کرده ومشکلات را کاهش داده است. رییس انجمن متخصصین زنان البرز در پایان با انتقاد از تاخیر پرداختی بیمه ها به بخش خصوصی  گفت: بیمه ها گاهاً تا یکسال تاخیر در پرداخت دارند و باید با مراکز درمانی خصوصی تعامل بیشتری داشته باشند این تاخیرها در کنار ثابت ماندن تعرفه ها موجب متضرر شدن بیمارستان ها شده است و مشکلات زیادی برای این مراکز ایجاد نموده است وی افزود لذا با توجه به شرایط موجود و لزوم مبارزه با ویروس کرونا پرداختی بیمه ها وافزایش تعرفه های بخش خصوصی ودولتی راهگشای مشکلات مالی مراکز درمانی می باشد.
خانم دکتر یاوری دبیر انجمن متخصصین زنان نیز گفت: مدیریت بیمارستانها با وجود مشکلات عدیده ای که در تهیه اقلام بهداشتی و پزشکی در شرایط تحریم وشیوع کرونا وهمچنین حقوق ومالیات ها وجود دارد بسیار سخت وپیچیده شده است. دکتر یاوری مشکلات مالی ومدیریتی را از چالش های مهم توسعه بیمارستان های خصوصی دانست واظهار داشت ادامه این روند خدمات رسانی بهتر به مراجعین را کاهش خواهد داد و مراکز درمانی با مشکل مواجه می شوند.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.