اخبار

 آخرین اخبار 

پیام های تسلیت مسئولین استان در پی درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی

امیر حسین حسنی

پیام های تسلیت مسئولین استان در پی درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی
1396/2/4

کرج- خبرنگار جام جم: نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج در پی درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی پیام تسلیتی صادر نمود. متن پیام به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
با نهایت تأثر، درگذشت یار صمیمی و دیرین امام، رهبری و انقلاب، آیت الله حاج شیخ اکبر هاشمی رفسنجانی که با قبول مسئولیت های خطیر در پیروزی و تداوم انقلاب نقش مثمر داشتند را به محضر امام عصر (ارواحنا فداه)، رهبر معظم انقلاب، بیت مکرم و بازماندگان محترم تسلیت عرض نموده و از خدای تعالی برای ایشان غفران و رحمت خواستارم.
حسینی همدانی
نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج
رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی مصیبتی سنگین است
در پیام آیت ا... کازرونی نماینده مردم البرز در مجلس خبرگان رهبری به مناسبت درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی خاطرنشان شده است: خبر درگذشت حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام و انقلاب، مبارز نستوه و بی نظیری که عمرخود را صرف مجاهدت در راه اسلام نمود موجب تأثر و تألم شد.
در بخش دیگری از این پیام آمده است: این مصیبت سنگین و لطمه جبران ناپذیر را به محضر ولی الله الأعظم و مقام معظم رهبری و تمام دوستداران آن بزرگمرد و همچنین خانواده ایشان تسلیت عرض می‌نمایم خداوند ایشان را غریق رحمت بیکران خود گرداند و به بازماندگان صبر و اجر عنایت فرماید.
 
استاندار البرز نیز با صدور پیامی رحلت بزرگ مرد تاریخ ساز و مجاهد نستوه حضرت آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام و رهبری را تسلیت گفت. در متن این پیام آمده است:
بسم ‌الله الرحمن الرحیم
إنا لله وإنا إلیه راجعون
 ارتحال جانسوز یار صدیق و همرزم فداکار امام (ره) و رهبری، حضرت آیت الله علی اکبر هاشمی رفسنجانی، بزرگ مرد تاریخ ساز و مجاهد نستوه، مفسر قرآن، استوانه نظام و پشتیبان بی بدیل نظام و امام(ره)، کسی که مرارت ها و سختی ها را به جان می خرید تا جان ملت و نظام بی گزند بماند، چه قبل از انقلاب و چه در جنگ همواره در کنار مقام معظم رهبری، صدیقی فداکار و درد آشنا در یادها و خاطره ها ماندگار خواهد بود که امام عزیزمان فرمود؛ «بدخواهان بدانند هاشمی زنده است چون نهضت زنده هست».
این ضایعه مولمه را به ملت بزرگوار ایران به ویژه مردم شریف استان البرز، مقام معظم رهبری و خانواده مکرم شان تسلیت عرض نموده و برای آن عزیز سفر کرده غفران الهی و برای بازماندگان صبر اجر مسئلت می نمایم.
                                                                                                             سید حمیدطهائی
 
علی قنبر زمانی سرپرست فرمانداری شهرستان کرج، در پیامی درگذشت جانسوز آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفت. در این پیام آمده است:
إِنَّا للّه وإِنّا إِلَیهِ رَاجِعُونَ
درگذشت جانگداز مجاهد فقیه و عالم عالیقدر، مبارز نستوه و یار دیرین امام(ره)، یاور روزهای سخت انقلاب و رهبری، حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی که عمر با برکت خود را  در راه بالندگی انقلاب اسلامی سپری کردند، ضایعه‌ای غم‌انگیز و اندوهی سهمگین برای نظام و میهن اسلامی ایران به همراه داشت.
یقیناً، تاریخ معاصر ایران و جهان نقش بارز آیت الله هاشمی رفسنجانی را در به ثمر نشستن انقلاب اسلامی و بالندگی آن را در یاد خود نگاه خواهد داشت و ملت شریف ایران قدردان تلاش های این مرد بزرگ خواهند بود.
اینجانب ضمن ارج نهادن به خدمات ارزشمند و عمر با برکت این عالم مجاهد، مراتب تسلیت و تعزیت خود را به پیشگاه امام عصر (عج)، رهبر معظم انقلاب، جامعه معزز روحانیت و ملت عزیز ایران ابراز داشته و از خداوند متعال علو درجات را برای ایشان مسألت دارم.
 
پیام تسلیت محمود بهمنی بمناسبت ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی
نماینده مردم شهرستان های ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفت. در متن این پیام آمده است:
درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام را به مقام معظم رهبری و ملت شریف ایران اسلامی تسلیت و تعزیت عرض می‌کنم.
 
پیام تسلیت عزیز اکبریان نماینده مردم کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا در مجلس شورای اسلامی به مناسبت درگذشت رییس فقید تشخیص مصلحت نظام
بسم الله الرحمن الرحيم
انا لله و انا اليه راجعون
آيت الله هاشمي رفسنجاني رئيس فقيد مجمع تشخيص مصلحت نظام يار ديرين امام و رهبري و انقلاب در سن ٨٢ سالگي دار فاني را وداع گفت و به ملكوت اعلي پيوست و در جمع شهداي انقلاب اسلامي، شهداي دفاع مقدس و همرزمان شهيدش آرام گرفت.
مرحوم آيت الله هاشمي از بدو شكل گيري نطفه انقلاب اسلامي به رهبري امام خميني (ره)، با عزمي راسخ و قلبي آرام به حمايت از قيام عليه رژيم ستمشاهي برخاست و در اين مسير خطير ناملايمت هاي فرواني را در شكنجه گاه ها و زندان هاي رژيم منحوس پهلوي متحمل شد و امام و رهبري نيز بارها به تمجيد از شخصيت و نقش ممتاز ايشان در شكل گيري و پيدايش عناصر و اركان نظام پرداخته اند.
رياست مجلس شوراي اسلامي، جانشين فرمانده كل قوا در سال هاي دفاع مقدس، رياست جمهوري اسلامي ايران، رياست مجلس خبرگان رهبري، رياست مجمع تشخيص مصلحت نظام و ده ها عنوان و مسئوليت كلان ديگر گوشه هايي از سوابق شناسنامه تاريخ و راوي صادق انقلاب به شمار مي رود؛ او كه يار و همرزم شهيد بهشتي و شهيد چمران بود و فقدانش سخت خواهد بود.
بي شك اعلام خبر كوچ هميشگي استوانه ارزشمند انقلاب اسلامي و شخصيت ماندگار تاريخ نظام موجي از ناراحتي و اندوه را در بين اقشار مختلف مردم و دوستداران انقلاب اسلامي ايجاد خواهد كرد.
اينجانب عزيز اكبريان نماينده مردم شریف و شهید پرور كرج، فردیس اشتهارد و آسارا در مجلس شوراي اسلامي رحلت شناسنامه تاريخ سياسي و انقلابي ايران حضرت آيت الله هاشمي رفسنجاني را به رهبر فرزانه انقلاب مقام معظم رهبری؛ خانواده ایشان و ملت شریف و قدردان ایران اسلامی تسلیت عرض نموده و از خداوند سبحان علو درجات را برای آن مرحوم مسالت می نمایم.
 
محمود دادگو رئیس شورای اسلامی شهر کرج هم طی پیامی درگذشت ناگهانی بزرگ مرد تاریخ و یار دیرین امام خمینی (ره) را به مقام معظم رهبری و مردم شریف ایران تسلیت گفت. در این پیام آمده است:
بسمه تعالی
انا لله و انا الیه راجعون
مصیبت بزرگی است از دست دادن ناگهانی امیرکبیر زمان و بزرگ مردی چون حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی؛ ابرمردی که همواره یار با وفای امام (ره) و دلسوز مردم بوده و تا آخرین لحظات عمرگرانمایه خود دردفاع از حقوق مردم و حق مداری پایمردی کردند.
مبارز خستگی ناپذیری که در جنگ تحمیلی و نجات کشور از دسیسه های شیطانی و توطئه های شوم دشمنان ایران نقش موثر و به سزایی داشته اند .
آیت الله هاشمی رفسنجانی گام ها و تلاش های بسیاری را به عمل آورد و نقش بزرگ و فعالی در مسیر انقلاب و تثبیت نظام جمهوری اسلامی و خط امام خمینی(ره)، به همراه دیگر برادران مجاهد خود داشت و در این مسیر مصیبت های زیادی را متحمل شد.
خبر ارتحال این مجاهد خستگی ناپذیر قلب آحاد ملت شریف ایران و دوستداران نظام را غرق در اندوه و ماتم کرد. فقدان این عالم برجسته و مبارز، که در تاریخ سیاسی و اجتماعی ایران کم نظیر بود، برای آن‌ها که از نزدیک تأثیر او را در تمامی فراز و نشیب‌های انقلاب و نظام دیده و درک کرده‌اند، بسیار سخت و جانکاه است.
این مصیبت بزرگ را به مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای و مردم شریف و غیور همیشه در صحنه انقلاب اسلامی کشورمان ایران تسلیت گفته و از خداوند منان علو درجات را برای این عزیز خواستارم.
محمود دادگو
رئیس شورای اسلامی شهر کرج
 
شهردار کرج طی پیامی درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را به مقام معظم رهبری و عموم مردم مسلمان و دیندار کشور تسلیت گفت. در این پیام آمده است:
بسمه تعالی
انا لله و انا الیه راجعون
متاسفانه خبر درگذشت حضرت آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی امتی را داغدار هجران خویش ساخت. او که در قبل از انقلاب اسلامی از سرآمدان مبارزه با رژیم ستم شاهی و در پیروزی انقلاب اسلامی از مؤثرترین ارکان نظام و همراه با امام و از برنامه ریزان برجسته و عضو شورای انقلاب بود ناگهان به ملکوت اعلا پرکشید و از میان ما رفت و اشک حسرت را در دیده ها نشاند.
این مرد بزرگ‌، سیاستمداری دوراندیش و برجسته‌، مدیری شجاع و مدبر‌؛ با ایمانی راسخ‌، هوشی سرشار‌، مدیریتی درخشان‌ و صبر و تحملی مثال زدنی بود او که عاشق انقلاب اسلامی‌، سربلندی و عزت ایران و ایرانی بود و در این مسیر از هیچ مجاهدتی فروگذار نکرد.
این مجاهد خستگی ناپذیر که قلبش از عشق به اهل بیت طاهرین خاصه امام رئوف سرشار بود، اینک به صف بزرگان فقید انقلاب اسلامی حضرت امام (ره) و یاران بزرگ ایشان همچون شهیدان بهشتی‌، مطهری‌، مفتح و عزیزان سفرکرده‌ای چون آیت الله طبسی و آیه الله موسوی اردبیلی پیوست.
خدمات او چه در دوران دفاع مقدس و جانشین فرماندهی کل قوا و چه در سنگر ریاست مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری و چه در هشت سال دوران سازندگی ریاست جمهوری و خدمات صادقانه و ایثارگرانه او در همه زمینه‌ها بویژه در مقاطع حساس انقلاب اسلامی ماندگار و فراموش ناشدنی است.
او از یاران صدیق و همراهان باوفای حضرت امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی و اندیشمندی به نام بود و در قبال توطئه ها و دسیسه های استکبار هوشمندانه عمل می کرد و یکی از چهره های مشهور جهان اسلام به شمار می رفت او همواره یار وفادار و همراه بزرگوار رهبر معظم انقلاب اسلامی باقی ماند. هاشمی گنجینه اسرار نظام و کتاب فشرده انقلاب اسلامی است و یاد و نام او در ذهن و جان مردمان این مرز و بوم و تاریخ ایران و اسلام همیشه خواهد درخشید.
اینجانب این ضایعه عظیم و اسفناک را به مقام معظم رهبری، ملت شریف و انقلابی ایران و مردم عزیز و قدرشناس کرج تسلیت عرض می کنم و امیدوارم خداوند منان روح بلند ایشان را با ارواح طیبه شهیدان و صالحان محشور فرماید و مغفرت و رحمت بی انتهای خویش را نصیب او گرداند.

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.