اخبار

 آخرین اخبار 

سید رضا نورالهی، رئیس دفتر بازرسی و نظارت بر انتخابات استان البرز

حساسیت های بیشتر در رقابت بین دو کاندیدا

حساسیت های بیشتر در رقابت بین دو کاندیدا
1399/2/15

رئیس دفتر بازرسی و نظارت بر انتخابات استان ضمن بازدید از روزنامه جام جم البرز، با بیان این که اگر مسئولین جایگاه مجلس و نماینده را برای مردم تبیین و توضیح دهند، و مردم به این نتیجه برسند که مجلس در راس امور است، در دور دوم نیز همانند دورهای قبل مشارکت فعال خواهند داشت.
خبرنگار جام جم البرز: سید رضا نورالهی، رئیس دفتر بازرسی و نظارت بر انتخابات استان البرز افزود: همان مواردی را که قانون برای مرحله اول انتخابات پیش بینی کرده، همان نیز برای مرحله دوم لازم الاجرا است. منتهی در دور دوم هر کدام از نمایندگان که تعداد بیشتری رای داشته باشند به مجلس راه خواهند یافت. در مرحله اول بیش از 100نفر رقابت داشتند، اما حالا دو نفر هستند. در این حالت حساسیت بیشتر می شود. پس رای هر یک نفر بسیار مهم است.
رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان البرز درباره نوآوری در رای گیری گفت:  در حال حاضر در شعبات اخذ رای، مسئله احراز هویت در حال اجرا شدن است.نحوه ساز و کار الکترونیکی در کشور ما با دیگر کشور ها فرق می کند.
نورالهی با بیان اینکه خداوند ما را موظف کرده که به مصالح دین و کشورمان بیندیشیم، گفت: مردمی که می خواهند پای صندوق های رای بیایند، به نتیجه عملکرد مسئولین بسیار توجه می کنند. نتیجه عملکرد مسئولین بسیار اثرگذار در تعداد رای دهنده ها است. اگر نتیجه عملکرد ها مثبت باشد، قطعا مردم هم اقبال می کنند. می دانند که عده ای دلسوز دنبال کارشان هستند. مردم هم بیشتر می آیند. اما آن جایی که برای مردم کم گذاشته شود، مردم هم دلسرد می شوند.

وی افزود: به کاندیدا های محترم توصیه می کنم تقوا را رعایت کنند. فعلا که فعالیت انتخاباتی ممنوع است. طبق قانون هفته آخر برای تبلیغات است. تقاضا می کنم در مدار قانون حرکت کنید. اگر غیر از این باشد، ما با رصد کردن مرتب، اقدامات لازم قانونی را انجام خواهیم داد. امیدوارم که در مجلس آینده اتفاقات خوبی بیفتد تا بخش عمده ای از  مشکلات کشور از میان برود.
ایشان در پایان اظهار داشت: برای دور دوم نیز مانند دور حدود 4000نفر ناظر آموزش دیده فعالیت خواهند داشت. ما در استان 908 صندوق داریم که تعداد صندوق های سیار در حوزه نورالهی برگزاری انتخابات دور دوم را منوط به شرایط کرونایی کشور دانست. اما یاد آوردشد فعلا با پیشنهاد وزارت کشور و تایید شورای نگهبان شهریور ماه سالجاری برای انتخابات مرحله دوم مجلس شورای اسلامی تعیین شده است.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.