اخبار

 آخرین اخبار 

بنا به درخواست خانه مطبوعات استان البرز انجام شد

درد و دل های نمایندگان استان البرز با اصحاب رسانه

 درد و دل های نمایندگان استان البرز با اصحاب رسانه
1399/2/22

خبرنگار جام جم البرز: دکتر محمود بهمنی، سردار عزیز اکبریان و محمدجواد کولیوند نمایندگان مردم استان البرز در مجلس دهم شورای اسلامی، در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن همایش مجتمع فرهنگی، ورزشی میلاد برگزار شد، شرکت کردند.
هر سه نفر از نمایندگان در رابطه با رد صلاحیت خود در انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی گفتند: حرف‌هایی در سینه داریم. ما سربازان نظام هستیم. دوست داشتیم در انتخابات حاضر شویم تا در شرایط سخت اقتصادی هم در کنار مردم قرار بگیریم اما این مسؤولیت را از روی دوش ما برداشتند. ما حرف های نگفته خود را با خود به گور می بریم.
در ابتدا ی این نشست خبری، محمد جواد کولیوند ضمن تشکر از پزشکان، پرستاران و کلیه کادر درمان برای به زانو درآوردن کرونا آرزوی موفقیت کرد. ایشان با اشاره به دستاوردهای مجلس دهم گفت: مهمترین دستاورد مجلس شورای اسلامی دهم در حوزه بین الملل، ثبات در منطقه و غرب آسیا بوده است. با اتفاقاتی که در عراق، یمن، سوریه، افغانستان و ... افتاده بود، توانستیم طرح سه فوریتی مقابله با آمریکا را به مجلس ببریم. ما به اعتلای نظام می اندیشیدیم. به هر حال با بهترین اندیشه ها توانستیم به یک ثبات برسیم. ما باید این را بدانیم که تاثیرگذاری جمهوری اسلامی در منطقه حرف اول را می زند.
کولیوند اضافه کرد: هم چنین مجلس در رابطه با مقابله با داعش در سوریه پشتیبانی های زیادی انجام داد و در نهایت منجر به شکست داعش شد؛ دستاورد مجلس دهم در حوزه بین الملل جایگاهی بود که در منطقه پیدا کرد.
کولیوند درباره مجلس که تفکرات 290نماینده است، ادامه داد: ما در طول خدمت سعی خود را کردیم تا همه چیز به خوبی پیش برود، خدمات ما نباید نادیده گرفته شود.
وی یادآور شد: ابتدا قرار بود افزایش نرخ بنزین به صورت پلکانی باشد، اماپشت گوش افتاد و اجرا نشد. تا در نهایت دولت به شکل بدی آن را اجرا کرد. این کار به فاجعه منجر شد و ما برای مصلحت کشور سکوت کردیم.
وقتی خبرنگاری از اظهار نظرهای رئیس جمهور و تناقص در صحبت‌های وی پرسید، محمد جواد کولیوند گفت: احساس می‌کنم مشاوره‌ها و اطلاعاتی که  به رئیس جمهور داده می‌شود درست نیست چرا که بسیاری از صحبت‌ها و پیش بینی های ایشان درست از آب در نمی آید، دولت ما باید اشراف و کنترل‌ درستی روی مسائل کشور داشته باشد و در این زمینه در عملکرد دولت مشکلاتی وجود دارد.
نماینده مردم اشتهارد، کرج و فردیس در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه تحریم های بسیار سنگینی را پشت سر گذاشته ایم، گفت: هم اکنون نیز خیلی از اجناس وارداتی را هم نمی توانیم به کشور بیاوریم. متاسفانه امروز پول ما در چین  و کالای ما در برزیل است.
برای مثال اگر دانه خوراک مرغ تحویل مرغداری‌ها نمی‌شد، مرغ قیمت سرسام آوری پیدا می کرد  و این نارضایتی مردم را قطعا در پی می داشت.  
سردار عزیز اکبریان، نماینده مردم اشتهارد، کرج و فردیس در مجلس دهم شورای اسلامی نیز این طور ادامه داد: اگر می خواستیم صنایع  نفت، گاز و پتروشیمی رشد کند، نیازمند دو میلیون قطعه بودیم. همگی می دانیم که  تولید این دو میلیون قطعه به صرفه اقتصادی نیست. به طور طبیعی بخشی از این قطعات وارداتی بودند که همین امر موجب بروز مشکلاتی در شرایط تحریمی شده است. البته در این راستا کارهای بزرگ علمی انجام شده است که هزینه برهم بوده است. هم چنین در حوزه خودرو، سه هزار و 500  قطعه خودرو وارداتی هستند. وقتی قطعات نتواند وارد شود، قطعا گرانی را با خود می آورد. بااین تفکر، خودرو ارزان نخواهد شد. به مسؤولان مربوطه گفتم با این راهی که درپیش گرفته ایم، در خرداد ماه پراید 100 میلیون می‌شود.
ایشان ادامه داد: بارها و بارها نامه نگاری کردم و خواستم که خط تولید برخی از خودروها متوقف نشود، ولی من یک نفر از ۲۹۰ نفر عضو مجلس بودم و راه به جایی نبردم.
اکبریان ضمن انتقاد از قطع تولید خودرو پراید، اعلام کرد: اگر تحریم نبودیم و واردات خودرو انجام می‌شد، این توقف تولیدات مفید بود، اما الان خیر! گرانی خودرو حباب نیست و با شرایطی فعلی ادامه دار خواهد بود؛ چینی ها هم ما را در تولید خودرو تنها گذاشتند که بی تدبیری در برخی مدیریت‌ها منجر به این بروز این شرایط شد.
وی در رابطه با شرایط اقتصادی کشور اضافه کرد: مالیات سالانه کشور در سال گذشته 150 هزار میلیارد بود و در سال جاری به 220 هزار میلیارد رسیده است این درحالیکه است که تفاوت قیمت ارز نیمایی در سال گذشته با افزایش سه هزار تومانی از هشت هزار تومان به 11 هزار تومان رسیده است.
اکبریان ادامه داد: صادرات نفت نیز هرچند طبق برنامه ریزی‌ها انجام نشد بنا بر تحریم‌ها کاهش یافته است و از 50 هزار میلیارد صادرات در سال گذشته به 30 هزار میلیارد در سال جاری رسیده است و همه این ها در مجموع شرایط دشواری را برای کشور ایجاد کرده است.
 با اشاره به نقش رسانه در جامعه گفت: در کشور کمتر به مسائل مدیریتی توجه کردیم با توجه به اینکه جزو 16 کشور اقتصادی دنیا هستیم و کشور ثروتمندی قلمداد می‌شویم اما شرایط خوبی از این نظر نداریم.
محمود بهمنی، نماینده مردم ساوجبلاغ، طالقان و نظرآباد در این نشست خبری با اشاره به نقش رسانه در جامعه گفت: کشور ما جزء 16 کشور اقتصادی دنیا است، به همین خاطر کشور ثروتمندی می باشیم. اما چرا اکنون به این روز افتاده ایم.
ایشان اضافه کرد:  باید از ظرفیت‌های کشور به خوبی استفاده کنیم. زمانی که حلقه اول فعالیت اقتصادی رها شده است، نباید انتظار داشت حلقه آخر به خوبی نتیجه دهد. باید پاک تر بیاندیشیم. تولیدات ما باید تولیدات صادرات محور باشد. برای بهبود فضای اقتصاد داخلی نیز این روش سودمندتر است.
بهمنی با طرح این سوال که پراید 90 ملیونی تحقق شعار جهش تولید است،افزود: دولت باید نظارتش را قوی تر کند. دولت ارز ارزان می دهد، اما در مقابلش هیچ چیزی وارد کشور نمی شود. چرا نظارت نیست. دلال ها ارز را بگیرند و کالایی هم واردنکنند و اتفاقی هم نیفتد. نتیجه اش همین می‌شود که در حال حاضر شاهد هستیم!
محمد بهمنی در رابطه با تصویب حذف چهار صفر، این طور گفت: با توجه به شرایط کشور حذف 4 صفر اقدامی مثبت بود. گزارشات دقیق کارشناسی داشتیم که این اقدام در بانک جهانی ارزش ذاتی پول ایران را بالا می‌برد. از این رو مقرر شد این طرح پنج ساله اجرا شود.
بهمنی با بیان اینکه تولید یک اسکناس 100 تومانی 370 تومان هزینه بردار است، گفت: سالانه یک میلیارد اسکناس در کشور امحاء می‌شود؛ حجم پول است که تورم را تعیین می‌کند و حذف چهار صفر تأثیری ندارد.
بهمنی با تاکید بر این شرایط پساکرونا باید برنامه ریزی شود، تصریح کرد: باید به فکر چند ماه آینده باشیم، اگر به دلیل شرایط فعلی کشور به تعدیل نیرو برخورد کردیم باید شرایط را درک کنیم.
وی افزود: در این شرایط اقتصادی باید مالیات را کاهش دهیم در حالی که افزایش نرخ مالیات در دستور کار قرار گرفته است.

 

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.