اخبار

 آخرین اخبار 

اختصاص تسهیلات بلاعوض به هر یک از کشتارگاه‌های طیور البرز

اختصاص تسهیلات بلاعوض به هر یک از کشتارگاه‌های طیور البرز
1399/2/31

به گزارش جام جم البرز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز البرز ، مدیرکل دامپزشکی استان البرز گفت: با توجه به وارداتی بودن تجهیزات و افزایش قیمت ارز، باید کمک‌های بلاعوض به کشتارگاه‌ها داده شود و رتبه کیفی کشتارگاه‌های استان البرز نیز همچون دیگر استان‌های کشور حداقل به رتبه B ارتقاء یابد.
غلامرضا توکلی با بیان اهمیت راه اندازی خط دوم کشتار در کشتارگاه‌های طیور   گفت: در استان البرز 6 کشتارگاه صنعتی وجود دارد و هیچ یک از آن‌ها تا کنون مجهز به خط 2 کشتار نشده اند.
مدیرکل دامپزشکی استان البرز، افزود: با توجه به الزام راه اندازی خط دو و تخلیه خودکار اندرونه که منجر به افزایش کیفیت مرغ، ماندگاری بیشتر و صرفه اقتصادی بیشتر برای مصرف کننده شده، لازم است مدیران کشتارگاه‌ها برای ارتقای رتبه کشتارگاه خود از رتبه B به A سعی و تلاش بیشتری کنند چرا که به زودی مرغ تولید شده در کشتارگاه رتبه B را نمی توان صادر و یا حتی به استان های دیگر ارسال کرد و همچنین قطعه بندی مرغ های با رتبه B ممنوع خواهد شد.
توکلی افزود: از طرف دیگر پشتیبانی امور دام نیز اجازه خرید مرغ های تولید شده در کشتارگاه های رتبه B را در آینده نخواهند داشت و این موضوع منجر به عدم صرفه اقتصادی و تعطیلی این واحدها خواهد شد.

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.