اخبار

 آخرین اخبار 

۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار ستاد تسهیل به واحدهای تولیدی استان اختصاص یافت

۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار ستاد تسهیل به واحدهای تولیدی استان اختصاص یافت
1399/3/26

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز از تصویب مصوبه ۵۰۰ میلیارد ریالی از سوی تسهیلات ستاد تسهیل استان به واحدهای تولیدی استان خبر داد.

به گزارش جام جم البرز، جهانگیر شاهمرادی با بیان این مطلب در حاشیه جلسه ستاد تسهیل استان که به موضوع بررسی مشکلات چندین واحد تولیدی اختصاص داشت؛ اظهار داشت: در ستاد تسهیل استان که به صورت مرتب و هفتگی در استانداری به منظور بررسی و کنترل مصوبات جلسات گذشته و رصد اقدامات صورت گرفته و همچنین بررسی وضعیت رتبه استان در حوزه تسهیلات رونق تولید و تبصره 18 اختصاص دارد، 12 پرونده مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
وی افزود: در جلسه امروز چهار پرونده واحدهای تولیدی که نیاز به مصوبه ستاد تسهیل استان داشت مورد بحث و بررسی قرار گرفت که یکی از پرونده های مذکور که 550 نیروی شاغل مستقیم دارد و در حوزه تولید برند کشوری محسوب می شود به دلیل شرایط خاصی که دارد مقرر شد در شورای تامین استان مورد بررسی قرار گرفته تا منتج به اتخاذ تصمیم مناسب شود.
این مسئول در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه در جلسه امروز ستاد تسهیل استان در مجموع 9 مصوبه انجام شد، خاطر نشان کرد: در این راستا سه واحد تولیدی دیگر نیز مسائل و مشکلاتی با بانکها و دستگاه های اجرایی داشتند که عمدتا در خصوص تمدید مهلت برای بازپرداخت تسهیلات بود که مورد موافقت قرار گرفت.
به گفته وی حدود 5 واحد تولیدی دیگر نیز در گروه کارشناسی دستگاه های اجرایی با واحد تولیدی تعیین تکلیف شده و توافقات لازم صورت پذیرفته بود.
در حوزه تسهیلات رونق تولید، البرز کماکان رتبه اول کشوری را دارد
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز در ادامه سخنان خود به تسهیلات تبصره 18 و رتبه دوم استان در این حوزه اشاره کرد و گفت: در حوزه پرداخت تسهیلات تبصره 18 نیز که در خصوص اشتغالزایی است، حدود 88 میلیارد تومان به واحدهای تولیدی پرداخت شده که هنوز در سامانه ثبت نشده است که بدون آن رتبه دوم را داریم اما به محض اضافه شدن این عدد، مجدد رتبه یک کشوری را در حوزه تسهیلات تبصره 18 خواهیم داشت.
شاهمرادی خاطر نشان کرد: در حوزه تسهیلات تبصره 18 نکته مهم مربوط به میزان سهم ما در کشور از محل تبصره 18 استان است که استان یازدهم کشور هستیم.
وی علت این مهم را عدد برخی استان ها مربوط به تعداد واحدهای تولیدی دانست که بیشتر از استان البرز بوده و در آینده می توانند رتبه اول در این حوزه را از آن خود کنند.
وی در پایان سخنان خود تسهیلات اختصاص یافته استان البرز در این حوزه را 865 میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: استان البرز از نظر سرعت عمل در جذب سرمایه در گردش عملکرد مناسبی دارد اما در حوزه سرمایه ثابت مشکلاتی با صندوق توسعه ملی وجود دارد که هم بانک ملی و هم سازمان مدیریت استان به این موضوع ورود کرده تا این معضل نیز برطرف شود.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.