اخبار

 آخرین اخبار 

به مناسبت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر

نشست خبری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان البرزبرگزار شد

 نشست خبری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان البرزبرگزار شد
1399/4/6

جام جم البرز : دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان در این نشست فعالیت های این شورا را تشریح کرد .


علیجانی دبیر شورای استان در این نشست خبری گفت : خطر مصرف مواد مخدر وروانگردان ها برای نسل جوان ونوجوان به عنوان بازار هدف توزیع کنندگان مواد وجود دارد وما نیز به عنوان مبارزه با مواد مخدربا محوریت پیشگیری نسل جوان در طرح ((یاریگران زندگی)) جوانان را اولویت قرار داده ایم . وی با اشاره به اجرای طرح ((یاریگران زندگی)) در سال 98 و99اظهار داشت : این طرح در 12 هزار مدرسه به صورت کشوری در حال اجراست واعتقاد ما این است که پیشگیری از هرکار ومدل دیگری مهمتر می می باشد. دبیر شورای هماهنگی استان ادامه داد طرح ((یاریگران زندگی)) با محوریت پیشگیری ، آموزش وارائه مشاوره به جامعه هدف وخانواده های آنان به دنبال به حداقل رساندن مصرف مواد مخدر وروان گردان ها می باشد .

علیجانی مدارس تحت پوشش این طرح در استان را 270 مدرسه عنوان کرد وبیان داشت : در البرز شهرستان نظر آباد به عنوان پایلوت این طرح در نظر گرفته شد ودر ادامه اجرای طرح  اداره کل آموزش وپروش استان همکاری خوبی با ما دارد. رحمان علیجانی در خصوص برنامه های اجرا شده در سطح دانشگاه های استان گفت : در سطح دانشگاهها با توجه به تعداد بالای دانشجویان دانشگاه آزاد واحدکرج نمایشگاه وهمایش هایی در دانشگاه آزاد برگزار شد که با استقبال خوبی روبرو شد . دبیر شورای هماهنگی استان رسانه ها را بازوی کمک رسان در مبارزه با مواد مخدر دانست وبیان کرد:  با 300 نفر از نمایندگان رسانه های استان نشست های مختلف خبری داشته ایم که پیام رسان ما بوده اند واز آنان تشکر می کنم. وی در ادامه گفت :  32 برنامه رادیویی از صدای البرز پخش شده و32 برنامه تلویزیونی نیز در حال آماده سازی می باشد ودر فضای مجازی نیز از هنرمندان کشوری  دعوت کرده ایم که پیام رسان هدف طرح در پیشگیری وآموزش باشند وبرنام هایی تولید وپخش شده است . 

علیجانی از 2500 نفر روز آموزش در محیط کار وکارگاهی خبرداد وااظهار داشت :  برای اولین بار این طرح را با کمک سمن ها در شهرک های صنعتی استان انجام داده ایم ومدیران کارخانجات استقبال خوبی ازاین طرح داشتند ، وی در پایان حضور ومشارکت سمن ها را مهم دانست واعلام کرد : سمن ها درحوزهای فرهنگی ،اجتماعی واشتغال فعالیت می کنند وبا اشتغال بهبود یافتگان ، سمن های فعال در این بخش را جهت اخذ وام به بانک ها معرفی می نماییم . با رویکرد جدید محله محوری وهمکاری سمن ها وبسیج عرصه بر توزیع کنندگان خرد تنگ خواهد شد .  

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.