اخبار

 آخرین اخبار 

سرپرست وزارت صمت در البرز‎

بازگشایی 80 درصد از مرزهای تجاری کشور

 بازگشایی 80 درصد از مرزهای تجاری کشور
1399/4/7

سرپرست وزارت صمت: با شیوع بیماری کرونا تمام مرزها مسدود شد که از حدود یک ماه پیش تاکنون حدود ۸۰ درصد پایانه ها بازگشایی شده و تجارت هم به حالت عادی برگشته است.
به گزارش جام جم البرز، مدرس خیابانی گفت: شکاف عمیقی بین صادرات ۲ ماهه اول سال جاری وجود داشت که این شکاف در خرداد ماه کاهش یافت و در حال جبران عقب افتادگی ناشی از کرونا هستیم.
سرپرست وزارت صمت گفت: برای سال جاری ۴۱ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی هدفگذاری کرده ایم و به همین منظور تمرکز خوبی روی کشورهای همسایه داریم.
وی با اشاره به تلاش دولت برای رفع مشکلات تولیدکنندگان گفت: برای اینکه بتوانیم تحقق جهش تولید را در سال ۹۹ داشته باشیم و به آن برسیم، تامین مواد اولیه کارخانه ها مهم است و البته کارخانه ها به علت محدودیت های حوزه ارزی با مشکل تامین مواد اولیه روبرو هستند که وزارت صنعت، معدن و تجارت تلاش می کند تا بتواند از منابع دیگر مانند منبع ارز حاصل از صادرات، مواد اولیه را تامین کند.
خیابانی افزود: به علت  مزیت صادرات و نرخ ارزآوری آن درکشور ، برای تمام واحدهای تولیدی مسیر صادرات باز شده است ضمن آنکه در این مسیر افزون بر ارزآوری می توان به تامین مواد اولیه و خرید تجهیزات کارخانه ها همت گماشت.
وی همچنین به میزان حمایت از ساخت داخل اشاره کرد و گفت: برای حمایت از تولید داخلی حدود 3 ممیز 2 دهم میلیارد دلار هدفگذاری کرده ایم.

 

کلمات کلیدی
مارا در تلگرام دنبال کنید
اشتراک گذاری

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.