اخبار

 آخرین اخبار 

اعلام وضعیت قرمز در استان البرز

هشدار جدی برای مقابله با هجمه جدید ویروس کرونا

هشدار جدی برای مقابله با هجمه جدید ویروس کرونا
1399/4/28

به دلیل افزایش بستری و مرگ و میر در کرج، این شهرستان نیز در وضعیت قرمز قرار گرفت، همچنین از سوی ستاد مقابله با کرونا استان البرز؛ یک سری اعمال محدودیت های یک هفته ای به منظور توقف چرخه شیوع کرونا در شش شهرستان البرز، طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، اعمال می شود.
ریاست دانشگاه علوم پزشکی البرز در گفتگو با جام جم البرزگفت: علی رغم این که در فروردین و اردیبهشت امسال با همکاری همه جانبه مردم استان، توفیقات خوبی در کنترل و مهار کرونا داشتیم، متأسفانه طی دو سه هفته اخیر شاهد افزایش آمارها و سیر صعودی سنگین بوده و لاجرم وضعیت قرمز در سطح استان اعلام شده است.
 دکتر حسین کریم افزود: تا چند هفته ی قبل به دلیل کاهش چشمگیر تلفات انسانی، بخش های زیادی که مربوط به بیماران کرونا بود را تعطیل کردیم. اما روند پرشتاب مبتلایان، در روزهای اخیر تأمل برانگیز است.
وی گفت: نقطه اوج بستری ها و تلفات در موج اول کرونا طی 5/1 تا 2 ماه به وجود آمد لیکن شیب بسیار تند دو هفته اخیر، که نشان از بی تفاوتی مردم و برخی از مسئولین بوده، باعث نگرانی هایی شده است.
دکتر کریم افزود: کرونا از نقطه ضعف ما که غفلت می باشد استفاده کرده و همگان را غافلگیر می کند، هر چه تجمعات در اماکن عمومی و سالن ها، بیشتر و بدون رعایت نکات ایمنی و حفاظتی باشد، راه را برای هجمه کرونا تسهیل کرده ایم.
ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان در پاسخ به این سئوال که چطور کشور چین بیش از 5/1 میلیاردی با اینکه مرکز شیوع بیماری بوده توانسته کرونا را مهار کند ولی کشور ما با همه توانایی هایش در زمینه مهار این بیماری همچنان درگیر است گفت: سیاست مقابله با کرونا، در کشورهای گوناگون متفاوت است و همانطور که دیدید سیاست چینی ها، قرنطینه نظامی و برخورد پلیسی بود ولی در کشور ما با خواهش، تمنا و التماس هست و طبیعی است که نتایج متفاوت باشد!
دکتر کریم در ادامه به ابلاغ سراسری ستاد کرونا کشوری اشاره کرده و گفتند: ماسک زدن از روز 15 تیر ماه اجباری شده و مثل لباس پوشیدن، استفاده از ماسک مناسب، امری ضروری و حیاتی است. به همین جهت، انتظار ما از مردم فهیم و مسئولین استان این است که همچون گذشته با عزم و اراده ملی و همدلی بیشتر؛ به مقابله با این ویروس منحوس بپردازند.
دکتر کریم بار دیگر یادآور شده و افزود: استفاده از ماسک های مناسب، شستن مکرر و متناوب دستها با آب و صابون (اگر در دسترس نبود استفاده از محلول های ضدعفونی کننده) و رعایت فاصله مناسب و حریم با سایر افراد، مهم ترین روش های مقابله با کروناست.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز در خاتمه با تشکر از توجه ویژه مقام معظم رهبری، به الگو پذیری مردم از مسئولین، گفت: وقتی مسئولین، هنرمندان و افراد شاخص این تهدیدها و هشدارها را جدی نگیرند طبیعی است که مردم و کارمندان دولت هم نسبت به این امر بی تفاوت باشند، ولی ما امیدواریم و یقین داریم که اگر همه دست به دست هم بدهیم می توانیم به نتایج خوبی برسیم و مردم عزیز استان نیز، دنباله رو مسئولین صادق ودلسوز خواهند بود.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.