اخبار

 آخرین اخبار 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز و واحد کرج در کارگروه عفاف و حجاب

حجاب به عنوان عامل مهم حفظ و اعتلای تحکیم بنیان خانواده است

 حجاب به عنوان عامل مهم حفظ و اعتلای تحکیم بنیان خانواده است
1399/4/23

دکتر محمدحسن برهانی فر در جلسه کارگروه  آراستگی و شئون فرهنگی و رفتاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج از حجاب به عنوان عامل مهم حفظ و اعتلای تحکیم بنیان خانواده یاد کرد.
  به گزارش جام جم البرز، در جلسه کارگروه آراستگی و شئون فرهنگی و رفتاری که به مناسبت ایام حجاب و عفاف در واحد کرج برگزار شد؛ دکتر محمدحسن برهانی فر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز و واحد کرج به عنوان مسئول کارگروه آراستگی این دانشگاه ضمن سخنانی به تشریح اهمیت حجاب و عفاف در اسلام پرداخت و گفت: اهميت حجاب و پوشش اسلامي تا جايي است که خداوند متعال در بسياري از سوره‌های قرآن از آن به‌عنوان يک ضرورت ياد می‌کند و آن را حافظ انسان در برابر بسياري از بیماری‌های جسمي و روانی می‌داند.
  وی تاکید کرد: ازنظر اسلام حجاب فقط اختصاص به زن ندارد، بلکه وسیله ای است که در روابط ميان زن و مرد مانع گمراهي و خودنمایی آنان شده و موجب عفت و پاکي عمومي و تعادل فکري، رواني و اخلاقي جامعه و رشد شخصيت انسان  می شود.
   دکتر برهانی فر ادامه داد: هدف اسلام از حجاب آن است که زن مسلمان با فراغت کامل بتواند وظايف و رسالت انساني خويش را انجام دهد و ضمن پرداختن به وظایف خود در حیطه خانواده، در جامعه نیز حضوری سازنده و ایمن داشته باشد و از همین رو دين مبين اسلام حجاب را به‌عنوان عامل مهم حفظ و اعتلای شخصيت فردي و تحکیم بنيان خانوادگي، عفت و اخلاق اجتماعي بر زن واجب فرموده است.
   رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج در ادامه سخنانش ضمن تقدیر از فعالیت های صورت گرفته در معاونت فرهنگی و دانشجویی واحد کرج در حوزه عفاف و حجاب بر لزوم برنامه ریزی و تلاش مضاعف برای رسیدن به نقطه مطلوب تاکید کرد.
   در ادامه این نشست حجت الاسلام دکتر ابراهیم اکبری معاون فرهنگی و دانشجویی واحد کرج نیز گزارشی از روند برنامه های فرهنگی حوزه معاونت فرهنگی دانشجویی را به ویژه در خصوص عملیاتی شدن دستور العمل آراستگی و شئون فرهنگی در قالب تدوین مهندسی فرهنگی با ارائه مشروح قوت ها و ضعف ها؛ فرصت‌ها و تهدیدها و راهکارهای نهادینه کردن فرهنگ عفاف و حجاب در دانشگاه ارائه نمود.
در این نشست همچنین هر یک از اعضای کارگروه تحلیل خود را در خصوص ترویج و تعمیق فرهنک حجاب و عفاف مطرح نموده و به آسیب شناسی مبحث پرداختند.
                        

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر