اخبار

 آخرین اخبار 

در آستانه چهلمین سالروزتشکیل جهاد دانشگاهی

بازدید رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان از پارک علم و فناوری البرز

 بازدید رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان از پارک علم و فناوری البرز
1399/5/6


 

به گزارش جام جم البرز، در آستانه چهلمین سالروزتشکیل جهاد دانشگاهی، دکتر ابطحی رئیس دانشگاه و دکتر شیرانی معاون پژوهش و فناوری  دانشگاه صنعتی اصفهان با  همراهی دکتر پورعابدی معاون پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی ،مهندس عباسی رئیس پارک علم و فناوری البرز و نیز مدیران واحدها و پژوهشکده های مستقر در مجموعه  از بخش های مختلف مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی و نیز دستاوردهای پارک علم و فناوری البرز بازدید و با بخش های مختلف این مجموعه عظیم علمی و فناوری روز یکشنبه ۵ مردادماه آشنا شدند.
در این بازدید دکتر پورعابدی معاون پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی با تشریح بخشی از توانمندی ها و دستاوردهای جهاد دانشگاهی در عرصه های مختلف علمی و فناوری خاطرنشان کرد: جهاد دانشگاهی پلی بین دانشگاه و جامعه بوده و تلاش می کند با نگاه علمی و کاربردی به نیازهای جامعه و کشور پاسخ مناسب دهد.
دکتر پورعابدی با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی بیش از ۷ هزار نیرو در سراسر کشور دارد افزود: این نهاد انقلابی همواره تلاش می کند با انجام طرح ها و پروژه ها در سراسر کشور با رفع  نیازهای جامعه و کشور به درآمدزایی بپردازد و ثروت آفرینی کند.
وی به اشاره به سند چشم انداز جهاد دانشگاهی گفت: براساس دستور رهبر معظم انقلاب اسلامی،  جهاد دانشگاهی تلاش دارد نقش خود را در برنامه ها و ماموریت های مختلف از جمله نقشه جامع علمی کشور ایفا نماید.
معاون پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی اعلام کرد: درآستانه چهلیمن سالگرد تاسیس نهاد مقدس جهاد دانشگاهی اعلام می کنیم همواره مدل ما شناسایی مشکلات و نیاز ها و انجام علمی و تحقیقاتی پروژه ها براساس نیازهای کشور است و در این زمینه از همه امکانات فنی، دانشی و تخصصی و نیروی انسانی خود در سراسر کشور استفاده می کنیم.

 تاکید همکاری دانشگاه با مراکز علمی و فناوری
مهندس عباسی رئیس پارک علم و فناوری البرز و رئیس مجتمع تحقیقاتی شهدای  جهاددانشگاهی نیز در این بازدید بر همکاری دانشگاه با مراکز علمی و فناوری تاکید کرد و یادآور شد: برای ایجاد ارتباط سازنده و ثمربخش بین دانشگاه و صنعت همکاری همه جانبه پارک های علم و فناوری، دانشگاه ها و صنایع یک ضرورت انکارناپذیر است.

بازدید از دستاوردهای پارک البرز و مجتمع برای ما افتخارآمیز بود
رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان نیز در این بازدید  با اشاره به اینکه پارک ها ، مراکز رشد علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان و فناور نقش مهمی در تولید ثروت و توسعه بسترهای کارآفرینی دارند گفت:در این بازدید شاهد دستاوردهای افتخارآفرین جهاد دانشگاهی در زمینه ها و بخش های مختلف بودیم و این برای ما افتخارآمیز بود.
 دکتر ابطحی با تاکید برای همکاری جهاد دانشگاهی با دانشگاه صنعتی و مجموعه فناوری شهرک علمی و تحقیقاتی و پارک های استان اصفهان گفت: همکاری و هم افزایی بین نهاد های موثر در این حوزه بویژه جهاد دانشگاهی و دانشگاه ها، پارک های علم و فناوری  و شهرک علمی و تحقیقاتی می تواند زمینه ساز توسعه علمی و فناوری کشور و ایجاد بستر کارآفرینی و اشتغال باشد.
وی با اشاره به اینکه اکوسیستم نوآوری و فناوری در استان اصفهان با شروع به کار شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان شکل گرفت بر همکاری نزدیک بین جهاد دانشگاهی، مجموعه شهرک علمی و تحقیقاتی  در کنار دانشگاه های استان تاکید کرد.
دکتر ابطحی بر همکاری با جهاد دانشگاهی در زمینه های مختلف بویژه ، صنعت نفت،  نفت و انرژی و صنایع مرتبط، نساجی، بیومواد،توسعه آزمایشگاه های مرجع،  بیابان زدایی و مساله کویرو  سایر زمینه های همکاری تاکید کرد و خواستار حضور هم افزایانه جهاد دانشگاهی در این زمینه ها شد.
مهندس مهدی عباسی رئیس پارک علم و فناوری البرز و رئیس مجتمع تحقیقاتی جهاد دانشگاهی نیز در این بازدید بر همکاری دانشگاه با مراکز علمی و فناوری تاکید کرد و یادآور شد: برای ایجاد ارتباط سازنده و ثمربخش بین دانشگاه و صنعت همکاری همه جانبه پارک های علم و فناوری، دانشگاه ها و صنایع یک ضرورت انکارناپذیر است.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.