اخبار

 آخرین اخبار 

هم زمان در سراسر کشور

زنگ کلاس های درس در البرز نواخته شد

 زنگ کلاس های درس در البرز نواخته شد
1399/6/15با حضور نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج، معاون آموزش های عمومی ومهارتی سما، معاون سیاسی امنیتی استانداری البرز، مدیر کل آموزش وپرورش استان و دیگرمسئولان استانی در دبیرستان دخترانه شهید زارع، زنگ آغاز کلاس های مدارس البرزنواخته شد. .
جام جم البرز: نماینده ولی فقیه در استان البرز طی سخنانی با اشاره به آیات قرآن، یادگیری وتاثیر آن بر شنونده را منوط به ارتباط با خداوند دانستند وفرمودند: رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنانی مطالب بسیار مهمی در بحث آموزش وپروش بیان نموده اند که باید به آن نکات توجه داشت .
امام جمعه کرج در ادامه افزودند: با شروع کرونا وتعطیلی مراکزآموزشی ، ادامه آموزش ها در کشور از افتخارات نظام اسلامی است ، در این دنیا هرکس عالم تر باشد قوی تر خواهد بود.
 حضرت آیت الله حسینی همدانی در پایان دانش آموزان را به توجه علم ، سلامت جسم ومعنویت در خانه ومدرسه سفارش نمودند.
معاون آموزش های مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی نیز با انتقاد از برخی دیدگاه ها بر حذف مدارس در روزهای کرونایی گفت : مهم ترین وظیفه مدارس، آموزش آموزه های فرهنگی وتربیتی است، ولی با شروع آموزش های مجازی برخی افراد بر تعطیلی مدارس تاکید دارند که این طرز فکر بسیار خطرناک می باشد. ادامه این طرز فکر زنگ خطر جدی برای مدارس است . وزیر اسبق آموزش وپروش ادامه داد:  مدرسه فقط برای ارائه تعارف ومغاهیم نیست، بلکه مدرسه جایی است که آموزش ها به عمل تبدیل می شوند و تلاش آموزش وپرورش روشن نگه داشتن این چراغ تا رسیدن به اهداف فرهنگی وتربیتی است. معلمان باید در تبیین این دیدگاه تلاش کنند .
بطحایی با انتقاد از شبکه های مجازی اظهارداشت : شبکه های مجازی  نمی توانند جای معلم ومدرسه را بگیرند. فضای مجازی مسکنی است که باید با احتیاط مورد استفاده قرار گیرد .اگر حتی فضای مجازی قوی هم داشته باشیم،  نباید جلوی حضور فیزیکی معلمان ودانش آموزان را در مدارس گرفت .  
مدیر کل آموزش وپروش استان نیز دراین مراسم گفت : دانش آموزان سرمایه های اصلی هر جامعه ای هستند وحفظ سلامت دانش آموزان با وجود شرایط کرونایی بسیار برای ما اهمیت دارد وهمه باید در این زمینه تلاش کنیم .
سالار قاسمی با اشاره به آموزش های مجازی دانش اموزان اظهار داشت : معلمان استان در این آموزش ها و شبکه شاد حضوری پررنگ و فعال داشتند و توانستند  80 درصد تولید محتوا را به خود اختصاص  دهند.
وی در پایان افزایش واختصاص 70میلیارد تومان بودجه آموزش وپروش را به نسبت 7 میلیارد در سال 96 مثبت خواند و گفت: در بحث نوسازی وتجهیز مدارس استان باید تلاش کنیم .
در این مراسم پیام وزیر آموزش وپرورش قرائت وزنگ آغازسال تحصیلی 1400-99 با شعار مهر بانشاط در بستر شاد نواخته شد .

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.