اخبار

 آخرین اخبار 

پیام مقام معظم رهبری به خانواده شهید فهمیده

پیام مقام معظم رهبری به خانواده شهید فهمیده
1399/8/12


رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت چهلمین سالگرد شهادت شهید محمد حسین فهمیده پیامی به خانواده این شهید ارسال کردند.
به گزارش جام جم البرز ، متن این پیام به این شرح است: به مناسبت چهلیمن سال شهادت حماسه ساز شهید فهمیده و برادرش شهیدش یاد آن شهیدان و پدر گرامی و مادر صبور آنان را که در چند ماه اخیر به عزیزان والا مقام خود پیوستند گرامی می داریم و غفران الهی و حشر با اولیاء الله را برای آنان مسالت می کنم و سعادت و موفقیت برای بازمادگان آنان از خداوند می طلبم.
آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی نماینده ولی فقیه در استان که حامل پیام حضرت آیت الله خامنه ای بود با اشاره به بینش و شجاعت شهید فهمیده گفت: شهید فهمیده در زمان خودش با سن کم خود بصیرت و آگاهی داشته و اقدام به موقع ایشان افتخار بزرگی است.  
امام جمعه کرج افزود: چنین شهدایی باید الگوی جوانان امروز باشند تا در سایه ولایت از موانع و مشکلات امروزی عبور کنیم.
برادر شهید فهمیده نیز در این دیدار گفت: بهترین اتفاق زندگی خانواده ما دریافت پیام ارزشمند رهبر معظم انقلاب است که امروز اتفاق افتاده و ما همچنان با جان خود پای ولایت و ارزشهای انقلاب اسلامی ایستاده ایم.
8 آبان سالروز شهادت دانش‌آموز بسيجي محمدحسين فهميده است. شهيد فهميده سال 1346 در قم متولد شد. سال 1359 در سن 13 سالگی با شروع جنگ تحميلي، عازم خرمشهر مي‌شود و با هجوم عراقي‌ها، در محاصره تانک ها قرار می گیرند. شهید فهمیده در حاليكه نارنجك به كمر بسته بود تيري به پاي او مي‌خورد اما موفق مي‌شود خود را به تانك پيش رو برساند و آنرا منفجر كند.
دشمن تصور مي‌كند حمله‌اي صورت گرفته و فرار مي‌كند؛ در نتيجه، حلقه محاصره شكسته مي‌شود و پس از مدتي نيروهاي كمكي نيز مي‌رسند.
روز شهادت اين شهيد ، روز بسيج دانش‌آموزي نام‌گذاري شده است.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.