اخبار

 آخرین اخبار 

معاون خدمات شهری شهرداری کرج در گفتگو با جام جم البرز خبر داد

حذف سبدهای زباله از کنار منازل به بهداشت و زیبایی شهر کمک می کند

حذف سبدهای زباله از کنار منازل به بهداشت و زیبایی شهر کمک می کند
1399/8/27


جام جم البرز ، مدتی است که طرح حذف سبدهای زباله از کنار منازل آغاز شده است. بعضی ها با این طرح راضی، و برخی ها هم از اجرای این طرح گله مند هستند. آن ها که گله مند هستند از سرانجام کار بی اطلاع هستند. اطلاع رسانی دقیق از طرف معاونت خدمات شهری شهرداری کرج، می توانست مردم را راضی و مشارکت آن ها را در این طرح دوچندان کند. بالاخره تماس های مکرر خوانندگان با تحریریه روزنامه جام جم البرز، ما را بر آن داشت تا به سراغ آقای علی اصغر همتی معاونت خدمات شهرداری کرج برویم تا جویای سیل سئوال های هموطنان کرجی باشیم. شما هم حتما درباره این طرح می خواهید بیشتر بدانید:
سبدهای زباله مقابل ساختمان ها جمع می شوند
علی اصغر همتی در خصوص طرح جمع آوری سبدهای زباله جلوی ساختمان ها گفت : متاسفانه این طرح در سال های گذشته در قبال صدور پروانه ساختمانی اجرا شده است وامروز با توجه به افزایش زباله گردی وبیماری کرونا به یک معضل شهری وبهداشتی تبدیل شده است .
 معاون خدمات شهری شهرداری کرج با اشاره به مواد قانونی، این امر را مغایر با قانون اعلام نمود واظهار داشت: طبق تبصره 2 ذیل ماده 55 وماده 16 قانون مدیریت پسماند نصب این سبد ها مغایر با قانون است وپس از اطلاع رسانی، نسبت به جمع آوری آنها اقدام می گردد .
 وی در ادامه افزود : تمام مراحل جمع آوری ، شستشو وتحویل این سبد ها به مالکین، توسط عوامل پرتلاش شهرداری صورت خواهد گرفت .
 معاون خدمات شهری شهرداری کرج جمع آوری این سبد ها را در حفظ سلامت همشهریان وزیبایی بصری شهر بسیار مهم خواند وگفت : این طرح در مناطق دهگانه کرج در حال اجرا می باشد وطی روزهای آینده جمع آوری سبدهای مناطق 9و10 درکرج به اتمام خواهد رسید . 
وی به همشهریان توصیه نمود زباله ها را در زمان های مقرر درب منازل بگذارند و از مخازن پلاستیکی زباله در پارکینگ های منازل استفاده نمایند.  همچنین با تفکیک زباله ها وقراردادن آنها در کیسه های مخصوص زباله به نظافت  محیط وفرهنگ سازی، با خدمات شهری شهرداری کرج همکاری کنند.  


  
 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.