اخبار

 آخرین اخبار 

مهدی مهرور

ساوجبلاغ، ظرفیت ها و توانمندی های بسیاری دارد

 ساوجبلاغ، ظرفیت ها و توانمندی های بسیاری دارد
1399/8/29

 

 

جام جم البرز : ساوجبلاغ ازشهریورماه سال جاری با حکم صادره از وزارت کشور، شاهد حضور فرماندار جدید در این شهرستان گردیده که با تجربه ای گرانسنگ و اشتغال گذشته در پست هایی چون فرمانداری فردیس، مدیریت بحران استانداری البرزو مدیریت کل سیاسی امنیتی استانداری به ارائه وظیفه خطیر نمایندگی دولت درشهرستان پرداخته تا شرایطی محقق گردد که وضعیت بخش های مختلف اعم از اقتصادی، اجتماعی، صنعتی و.....را از آن چه که دیده می شود مناسب تر سازد.
به بهانه دیدار وعرض خیرمقدم و خداقوت به ایشان، محمد تقی حسنی، مدیریت روزنامه جام جم استان البرز بنا را برآن دید تا به اتفاق تنی چند ازهمکاران این رسانه فرهنگی که وظیفه حساس انتشاراخبار، رویدادها و اطلاع رسانی را به عهده دارد درخدمت ایشان باشند که بخش های اندکی از موضوعات مطروحه در این دیدار در پی می آید:
 فرماندارشهرستان دربدو امراز رسانه به عنوان بازوئی نام برد که قادراست مسئولان مختلف را در زمینه اقدامات پیشگیرانه وهم چنین درحین موضوعات وبحران ها و نیز بازسازی پس از آنها یاریگر باشند.
وی ازساوجبلاغ به عنوان مهد تمدن استان نام می برد که قدمت و آثار باستانی موجود و نهفته درآن به صورتی ریشه دار و بنیادی نمودار می باشد و ضمن اشاره به توانمندی ها و پتانسیل های موجود در آن ، چه از بعد اقتصادی، کشاورزی ، صنعت و......این گونه عنوان می نماید که تمامی تلاش خود را خواهد نمود تا ظرفیت های موجود احصا و تقویت گردد.
مهرور به عنوان مثال به موضوع کشاورزی شهرستان ساوجبلاغ پرداخت که بادارا بودن برخی محصولات و سردرختی ها دارای انحصار می باشد و در مثال خود از آلوی برغان نام می برد که هم چون زعفران که نام قائنات را با خود دارد و برندش جهانیست. این محصول نیز نام برغان را دارا بوده و برسر زبان ها می باشد.
ایشان درادامه به این موضوع پرداخته وآن را جزو برنامه های در دست اقدام می داند که قرار است شرایطی فراهم گردد تا کشاورزان و صنعتگران این امکان برایشان فراهم گردد تا محصولات تولیدی خود را در مکان هایی فراهم شده به صودت مستقیم به مردم عرضه نمایند که با این کار ضمن ایجاد فرصت های اقتصادی و ایجاد اشتغال بیشتر دست واسطه ها نیز در میان نبوده و اقلام و اجناس به دست مردم برسد. وی ادامه می دهد که در این رابطه ازبخشداران چندار، چهارباغ و مرکزی خواسته شده است تا ضمن نقطه یابی ، امکان ایجاد این گونه مراکز را فراهم نمایند تا بتواند مشوق خوبی نیز برای تولید کنندگان باشد.
نماینده دولت درشهرستان درادامه صحبت هایش تمرکز ویژه ای بر روی موضوع گردشگری درشهرستان ساوجبلاغ می نماید و به دارا بودن استعدادها و ظرفیت های خاص و منحصر به فرد این منطقه می پردازدک ه با پتانسیل های  موجود ونابی که دارد این امکان می تواند فراهم گردد تا به جذب هرچه بیشتر گردشگران و استفاده از مواهب طبیعی شهرستان منجر گردد و با نام بردن از نقاط ارزشمندی چون ولیان، سرخاب، سیباندره، خوروین ، برغان و دیگر مناطق از لزوم فراهم گردید بسترهایی چون احداث هتل های گردشگری جهت تسهیلات اقامت گردشگران سخن می گوید.
فرماندارشهرستان ساوجبلاغ هم چنین ساماندهی صنوف و برخوردار شدن از اتاق اصناف  مقتدر ومنظم وسازماندهی شده ، توجه ویژه داشتند به امر طرح های هادی روستایی در جهت جلوگیری ازساخت وسازهای غیرمجاز که تهدیدی برای اراضی کشاورزی و به تبع آن فرونشست آب های زیرزمینی و فراهم گردیدن مشکلات بعدی می باشد را از دیگربرنامه های خودعنوان داشته که دردست اقدام بوده ونسبت به تحقق آنها اقدام خواهد شد.

 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.