اخبار

 آخرین اخبار 

در گفتگوی سخنگوی ستاد کرونا با جام جم البرزمطرح شد

اثرات مثبت اجرای طرح محدودیت های جدید

اثرات مثبت اجرای طرح محدودیت های جدید
1399/9/10

 

سخنگوی ستاد کرونای  دانشگاه علوم پزشکی البرز، کنترل راه های شیوع ویروس کرونا را بسیار مهم می داند و می گوید:  استفاده از ماسک مناسب ، رعایت فاصله اجتماعی ،کاهش تراکم افراد وتهویه مناسب درفضا های بسته، ضدعفونی سطوح وشستن مرتب دست ها  به کنترل این بیماری کمک شایانی خواهد نمود.
دکتر بابایی در گفتگو با خبرنگار جام جم البرز با اشاره به موفقیت اجرای طرح محدودیت های جدید در استان می افزاید : خوشبختانه اثرات مثبت این کنترل ها که با همکاری خوب مردم واصناف همراه بود در حال نمایان شدن است اما در ادامه راه هستیم ونباید سهل انگاری صورت گیرد ومردم هم چنان به رعایت پروتکل ها ادامه دهند. هر چند تمهیدات معیشتی مردم را نیز مسئولین باید در نظر بگیرند .
 دکتر مهرداد بابایی در پاسخ به سئوال خبرنگار جام جم البرز و درباره تمدید محدودیت ها اظهارداشت : این محدودیت ها قطعاً باید به صورت هوشمند ادامه یابد تا بتوان این بیماری را به طور کامل کنترل کرد اما تصمیم گیری در این زمینه برعهده ستاد کشوری و رعایت مسائل معیشتی وکسب وکارها خواهد بود . درجه حرارت خیلی تاثیر گذار نیست کما اینکه در فصل گرما وتابستان شاهد موج های ابتلای بیشتری بودیم اما در فصل سرما به خاطرتراکم بیشترافراد وبستن درب وپنجره ها وجلوگیری از تهویه مناسب  زمینه را برای شیوع بیشتر این ویروس فراهم خواهد نمود.         
 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.