اخبار

 آخرین اخبار 

مدیر انجمن سینمای جوانان استان در گفتگو با جام جم البرز

سینمای کشور مدیون هنرمندان البرزی است

 سینمای کشور مدیون هنرمندان البرزی است
1399/9/19

 
جام جم البرز : محمد حسین عابدی مدیر انجمن سینمای جوانان استان البرز گفت: از ابتدای فعالیت انجمن در اواخر سال 1364 مهم‌ترین رسالت آن در سراسر کشور و شهرستان کرج رسالت آموزشی ، تولید فیلم کوتاه وحمایت های مالی ومعنوی از فیلمسازان بوده است . 
 وی در ادامه افزود : ما دوره های فیلمسازی را به صورت هفت ماهه با ۱۳ عنوان درس برگزار می کنیم. هم چنین دوره های تک درس عکاسی، تدوین، صدا ، تصویر برداری و ... را برای کسانی که می خواهند در رشته تخصصی خاصی شرکت کنند برگزار می نماییم  .
 عابدی در خصوص حمایت های انجمن از فیلمسازان اظهار داشت: ما از تولید فیلم کوتاه که به صورت حرفه ای، نیمه حرفه ای و فیلم اولی تولید می شوند، حمایت مالی می کنیم .
 مدیر انجمن سینمای جوانان البرز در تشریح این حمایت ها گفت: فیلم اولی کسانی هستند که   دوره های فیلمسازی را در انجمن سپری کرده اند و تا سقف 5  میلیون تومان حمایت می‌کنیم و به نیمه‌حرفه‌ای ها که استانداردهای  اولیه را رعایت نموده وبه کار فیلمسازی اشراف دارند مبلغ  ۱۵ میلیون تومان پرداخت می نماییم ، فیلمسازان حرفه ای را که در جشنواره های داخلی وبین المللی شرکت کرده و در سطح الف باشند تا سقف 45 میلیون تومان حمایت مالی خواهیم نمود  
وی هم چنین با اشاره به حمایت های دیگر انجمن سینمای جوانان البرز اظهار داشت: حمایت های پس از تولید نیز داریم که البته با تایید داوران از این آثار حمایت خواهیم کرد، هم چنین اگرفیلمسازان در زمینه تجهیزات از جمله نور، صدا، باکس تدوین ، دوربین و... نیازی داشته باشند پس از ارسال فیلمنامه ودر کمتر از ۲۴ ساعت از حمایت‌های ما برخوردار خواهند شد. حمایت معنوی نیز داریم و مجری طرح کارهای فیلم کوتاه می‌شویم. 
عابدی در پایان گفتگو سینمای کشوررا مدیون هنرمندان البرزی دانست وافزود: بخش مهمی از بدنه فیلم کوتاه و سینمایی کشور مدیون هنرمندان و سینماگران البرز است و فیلمسازان مستقل وانجمن البرز در جشنواره‌های مختلف خارجی و داخلی حضور پررنگی دارند. تمام ادارات ومدیران فرهنگی استان باید کمک کنند و با توجه به افزایش هزینه های فیلمسازی از هنرمندان این عرصه حمایت کنند تا این هنرمندان درالبرز بمانند و این موضوع در اولویت برنامه‌های مدیران قرار گیرد .
 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.