اخبار

 آخرین اخبار 

رئیس پردیس کشاورزی در گفتگوی اختصاصی با جام جم البرز

در پردیس کشاورزی احدی حق قطع درخت ندارد  

در پردیس کشاورزی احدی حق قطع درخت ندارد  
1399/9/24 
دکتر گلدانساز در واکنش به خبر منتشره مبنی بر قطع درختان در پردیس کشاورزی به خبرنگار جام جم البرزگفت : پردیس کشاورزی از دانشکده های قدیمی در سطح کشور است ودرختان وفضای سبزبسیار گسترده ومتنوعی دارد که به عنوان ریه های شهر کرج شناخته می شود. 
وی در ادامه افزود : با کمی دقت هر فردی متوجه خواهد شد که عکس های منتشره در فضای مجازی مربوط به فصل بهاراست، در صورتی که ما در آذرماه هستیم. 17 اردیبهشت ماه امسال طوفان وتند بادشدیدی شکل گرفت که درختان بلند وتنومند وشاخه های آنان درقسمت «جنگل سرو سیمین» این دانشکده، در کنار خانه های سازمانی ریشه کن وشکسته شدند که خساراتی به منازل، خودروها وتاسیسات وارد شد و مستندات آن موجود است . 
رییس پردیس کشاورزی ومنابع طبیعی دانشگاه تهران در خصوص اقدامات پس از حادثه اظهار داشت : ما بلافاصله آماده پاکسازی خیابان ها واماکن خسارت دیده جنگل سرو سیمین شدیم که تمام گزارشات اداری آن در اردیبهشت ماه وجود دارد. 
دکتر حسین گلدانساز با ابراز تاسف از شکستگی وقطع درختان در این محوطه گفت :  در آن مقطع، از این حادثه بسیار ناراحت بودیم اما یک امر طبیعی بود و با وزش بادهای شدید وتندباد این اتفاق صورت گرفته بود، لذا به خاطر حفظ سلامت افراد وجلوگیری از هر گونه حادثه احتمالی با هماهنگی ونامه نگاری های اداری نسبت به جمع آوری درختان وشاخه های شکسته شده اقدام نمودیم، که گزارش آن در سایت پردیس کشاورزی  منعکس گردید. 
گلدانساز ادامه داد : قطعاً با نگاه علمی نسبت به کاشت درختان اقدام خواهیم کرد و مقدمات کاشت در این فصل آغاز شده است. 
وی هم چنین در خصوص ممانعت از ورود بازرس شهرداری به پردیس گفت : در صورت هماهنگی تلفنی یا نامه نگاری اداری این کار بلامانع می باشد اما با توجه به گزارش مامور حراست مبنی براین که فردی بدون نامه وهماهنگی قصد ورود به مجموعه را داشته وما راه ندادیم از وظایف آنها دقت در ورود وخروج افراد است وقطعاً با هماهنگی پذیرای همه هستیم . 
رییس پردیس کشاورزی در پایان گفت: در مجموعه ما هیچ احدی حق ندارد درختی یا درختچه ای  قطع کند واین جا دانشکده منابع طبیعی کشوراست . افراد مرتبط با انتشار این موضوع باید پاسخگو باشند وعذرخواهی کنند. 


لازم به توضیح اینکه طی روزهای گذشته خبری مبنی بر قطع درختان پردیس کشاورزی وورود دادستانی به ماجرای قطع درختان منتشر شد که خبرنگار جام جم البرز پیگیر ماجرا شد وبا دکتر گلدانساز رییس پردیس کشاورزی ومنابع طبیعی دانشگاه تهران به گفتگو پرداخت.
 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.