اخبار

 آخرین اخبار 

آمریکا زندانیان داعشی را به مرز سوریه و عراق منتقل کرد

آمریکا زندانیان داعشی را به مرز سوریه و عراق منتقل کرد
1399/10/26


منابع محلی در سوریه خبر دادند که آمریکا به منظور بهانه تراشی برای بقای خود در خاک سوریه و حمله به مواضع ارتش سوریه، زندانیان داعشی را به خط مرزی میان عراق و سوریه منتقل کرده است.
به گزارش جام جم البرز به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، شبکه «المیادین» به نقل از منابع میدانی در سوریه گزارش داد که نظامیان آمریکا زندانیان داعشی را با استفاده از بالگرد در چند مرحله از زندان‌های استان «الحکسه» (شمال شرق) به خط مرزی با عراق منتقل کرده‌اند.

منابع میدانی در این خصوص به المیادین گزارش دادند که بالگردهای آمریکایی روزانه در چند مرحله زندانیان داعشی را از زندان‌های «غویران» و «الصناعه» در شمال شرق سوریه به پایگاه‌های آمریکا در عراق منتقل می‌کنند.

طبق این گزارش، این زندانیان داعشی که اکثر آنها ملیتی عراقی دارند، در مجموعه ورزشی «غویران» گردآوری می‌شوند سپس با نظارت و مدیریت نظامیان آمریکا با بالگردهای این کشور به خطوط مرزی منتقل می‌شوند.

منابع یادشده به المیادین خبر دادند که بیش از ۱۰۰ زندانی به مرزهای عراق برده شدند سپس پس از مسلح‌سازی، آزاد شده‌اند تا به مواضع ارتش سوریه و هم‌پیمانان آن در بیابان‌های سوریه و عراق حمله کنند.

این منابع همچنین خاطرنشان کردند که در سه ماه پایانی سال گذشته میلادی آمریکایی‌ها ده‌ها تن از زندانیان داعشی را از زندان‌های «الشدادی» و الحسکه به منطقه ۵۵ «التنف» منتقل کردند و از آنها برای حمله به مواضع ارتش سوریه بهره گرفتند.

چند هفته پیش از گزارش شبکه المیادین، خبرگزاری رسمی سوریه نیز در گزارشی مشابه خبر داده بود که نیروهای آمریکا ده‌ها تروریست داعشی را از چند زندان در شمال شرق این کشور به پایگاه غیرقانونی «التنف» در مرز با اردن منتقل کرده‌اند .

منابع مذکور در ادامه علت فعالیت‌ هسته‌های باقی‌مانده سازمان تروریستی داعش در بیابان‌های سوریه را عملیات‌های نقل و انتقالات اخیر دانستند و در این خصوص گفتند که نظامیان آمریکا با بازفعال سازی هسته‌های داعش در سوریه برای بقای خود در این کشور و عراق به منظور مبارزه با تروریست‌ها بهانه تراشی می‌کنند.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر