اخبار

 آخرین اخبار 

در پنجمین جلسه شورای مدیران دادگستری استان تاکید شد

پیشگیری از وقوع جرم اولویت دستگاه قضا

 پیشگیری از وقوع جرم اولویت دستگاه قضا
1399/11/5

 
پنجمین جلسه شورای مدیران دادگستری استان البرزبرگزار گردید .
به گزارش جام جم البرز، در این جلسه برنامه های سند تحول قضایی ومراحل اجرایی آن بررسی شد . رییس کل دادگستری استان البرز در این جلسه گفت : در این سند 7 ماموریت و170 راهکار گنجانده شده وبه تمام واحدهای قضایی استان ابلاغ شده است  . 
فاضلی هریکندی با اشاره به اهمیت پیشگیری از وقوع جرم اظهار داشت : در خصوص پیشگیری از وقوع جرم همه باید تعامل داشته باشیم و تلاش کنیم تا ورودی پرونده ها به محاکم قضایی کاهش یابد . 
وی البرز را استانی با شرایط خاص خواند و گفت : تنوع قومیت ها و وجود شهرک های صنعتی متعدد، استان را در موقعیت ویژه ای قرارداده است. اما خوشبختانه بررسی ها نشان می دهد که درزمینه ورودی پرونده در مقام 18 کشوری قرار داریم، البته باید با تلاش بیشتر این رتبه را کاهش دهیم. 
رییس کل دادگستری استان در پایان ضمن برشمردن برخی اقدامات پیشگیرانه معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری افزود: اقدامات خوب ومتعددی در بحث پیشگیری صورت گرفته ،به عنوان نمونه 150هزار نفر ساعت آموزش پیشگیرانه به شهروندان البرزی ، انعقاد تفاهم نامه با 20 دستگاه اجرایی جهت همکاری های مشترک، راه اندازی 4 مرکزملاقات فرزندان طلاق با والدین ، مشارکت درتولید وپخش برنامه های پیشگیرانه در صدا وسیمای مرکزالبرز، تولید وانتشار  15000 محتوای آموزشی و....اقدامات متعدد دیگرکه حاصل تلاش تمامی مدیران وهمکاران است . 
      
 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.