اخبار

 آخرین اخبار 

در نشست فرصت هاي اقتصادي ايران و آسيا مطرح شد

پیام فوروادر هوایی ایران و اوراسیا 

  پیام فوروادر هوایی ایران و اوراسیا 
1399/11/9

 

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام با اشاره به برگزاری همایش فرصت های اقتصادی ایران و اوراسيا گفت: يكي از مهم ترين مسايلي كه در این نشست مطرح شد اين بود كه با توجه به ظرفیت های موجود در منطقه، پیام قابلیت تبدیل شدن به عنوان فوروادر هوایی ایران و آسیا را دارد.

به گزارش جام جم البرز، نادر ثناگو مطلق افزود: یکی از مزیت های پیام در کنار بخش مسافری آن بهره مندی از ظرفیت منطقه ویژه است که این مهم موجب شده تا این منطقه دارای قابلیت هایی از جمله تسهیل گری در روند مبادلات خارجی باشد.

وی اضافه کرد: تسهیل در روند ارائه خدمات در بخش گمرکی با توجه به استقرار اداره کل گمرکات استان در منطقه، بهره مندی از فرودگاه اختصاصی، مجاروت به  بازار حدود 20 میلیون نفری پایتخت و اطراف آن، دارا بودن زیر ساخت های لازم برای توسعه نیازهای لجستیکی و  قابلیت صادرات کالاها از جمله محصولات کشاورزی به کشورهای منطقه این امکان را به پیام می دهد که بتواند تبدیل به  هاب مناسب لجستیکی برای تبادلات با کشورهای حوزه اوراسیا شود.

ثناگو مطلق گفت: همچنین از دیگر مزایای منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام بهره مند بودن از بخش کارگو(پروازهای باری) است که وجود چنین مزیتی موجب شده تا بتوان هر چه بیشتر از پتانسیل های منطقه برای تبدیل شدن پیام به عنوان فوروارد هوایی ایران و اوراسیا بهره برد.

وی ادامه داد:  در ادامه این نشست موضوع ایجاد شرکت مشترکی بین ایران و کشورهای اوراسیا به منظور تسهیل حمل بار با محوریت شرکت خدمات هوایی پیام طرح و در دست بررسی قرار گرفت.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام خاطر نشان کرد: با وجود تحریم و فشارهای بین المللی، توجه به فرصت های منطقه ای و توسعه تفاهم ها با کشورهای همسایه و منطقه از جمله اوراسیا موجب ایجاد کریدورهای مناسب برای فعالیت بخش خصوصی و  بازرگانان کشور، برای صادرات و واردات کالاها خواهد شد.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.