اخبار

 آخرین اخبار 

به یاد بسیجی شهید، فاتح خیبر، علی خوش رفتار بیاتی

مهربانی در وجودش خانه داشت

مهربانی در وجودش خانه داشت
1399/11/26

 

جام جم البرز - سال 1342علی خوش رفتار در تهران دیده به جهان گشود. خانواده علی هم مثل تمام خانواده ها در آن دوران متدین و مسلمان بودند. هفت سالش که تمام شد رفت مدرسه ابتدایی تا این که بعد سال های مقرر تحصیلی، دیپلم گرفت. انقلاب که در حال اوج گیری بود، علی هم وارد سیل جمعیت مردم مسلمان شد. راه پیمایی و سپس پخش اعلامیه و نوارهای سخنرانی امام خمینی از جمله فعالیت های علی عزیز بود. انقلاب که پیروز شد، علی خوش رفتار به طرف طلبگی رفت. می گفت: می خواهم مهربانی در وجودم خانه داشته باشد. می گفت: می خواهم تا جان در بدن دارد، مبلغ دین باشم. 
زمانی که جنگ تحمیلی شروع شد، احساس مسئولیت شدیدی می کرد. در دوران دفاع مقدس برادر بزرگتر علی، ابوالفضل به شهادت می رسد. علی به خانواده اش می گفت: می خواهم جای برادر شهیدم را در جبهه ها پرکنم. سال 1361 بود که عازم شد.
یک سال از حضور علی در جبهه ها می گذشت. عملیات «خیبر» روزی بود که علی خوش رفتار به آرزوی دیرینه اش رسید و خداوند مزد زحماتش را با شهادتش داد. جالب است همانطور که خواسته بود نام و نشانی از او باقی نماند، بعد از شهادتش پیکر مطهرش در منطقه سال های سال ماند. بعد از سال ها کسانی که مسئولیت تفحص را داشتند، سرانجام استخوان های علی خوش رفتار را به کشورمان آوردند و در امام زاده محمد(ع) به خاک سپرده شد.
از شهید علی خوش رفتار یک دختر باقی مانده است. دختری که حتما راه پر افتخار پدر را ادامه خواهد داد.  
2ـ فرازهایی ازوصیت نامه
برادران و خواهران عزیزم به سوی خدا بروید. عمر خود خصوصا جوانی خود را تلف نکنید. عمر خود را در کسب علم و معرفت و تهذیب اخلاق بگذرانید. با کسانی که زیاد گناه می کنند، ننشینید. و در آخر از شما می خواهم امام را بیشتر دعا کنید که او از حافظان اسلام است و ما را هم از دعا خیر فراموش نکنید.

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر