اخبار

 آخرین اخبار 

آمده بود درس شجاعت به ما بیاموزد

آمده بود درس شجاعت به ما بیاموزد
1399/12/14

 

جام جم البرز: رحیم در آذر ماه سال 1341 در تهران به دنیا آمد. از لحاظ مالی خانواده رحیم یک وضعیت معمولی داشتند. آن ها در محله ای ساکن بودند که تمامی ساکن آن همین گونه بودند. 

رحیم شیرپیشه بعد از گذراندن دوران طفولیت و بعد از این كه به سن هفت سالگی رسید، مانند تمام بچه ها به مدرسه رفت. او تحصیلات را تا دیپلم ادامه داد. رحیم در کنار درس، به خواندن کتاب هم بسیار مشتاق بود. آنقدر خواند تا از آموخته هایش توانست تغییری در زندگی و رفتار خودش به وجود آورد.
این تغییرات مصادف شد با اوجگیری تظاهرات مردم بر علیه رژیم شاهنشاهی. یکی از یاران همیشگی رحیم، برادرش موسی بود. چه در زمان تظاهرات و چه زمانی که باید به جبهه می رفتند تا از دین و مملکت دفاع کنند. آن ها از هیچ کمکی دریغ نمی کردند. 

رحیم پا به جبهه های دفاع مقدس گذاشت. این عزیز دانا عاقبت مزد تلاش خود را از پروردگار گرفت و در تاریخ 24آبان 1361 و در منطقه رقابیه بر اثر اصابت تركش توپ دشمن به شهادت رسید. موسی یار و برادر همیشگی اش نیز در سال 1362 در جبهه جزیره مجنون به شهادت نائل آمد. تربت پاک شهیدان عزیز شیرپیشه  در امامزاده محمد (ع) کرج نمادی از ایثار و استقامت در راه وطن است.
گوشه ای از وصیت نامهع شهید رحیم شیر پیشه:
.... من اين بنده‌ حقير چه وصيّتى بالاتر از اين مي‌توانم بكنم كه از راه حق سرپيچى نكنيم و هميشه پيرو رهبر باشيم و وحدت مسلمين را حفظ كنيم. ديگر مردم ما آگاهند. آن‌ها هر كدام براى خود معلمى هستند كه درسشان را خوب بلدند و مي‌دانند كه براى اسلام بايد از جان‎ها و ماديات دنيوى گذشت و در معرض امتحان خود را ازهر قيد و بندى رهانيد و به ريسمان استوار الهى چنگ زد.
 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر