اخبار

 آخرین اخبار 

:امام جمعه کرج

دست اندر کاران بررسی صلاحیت را آسوده بگذارید

دست اندر کاران بررسی صلاحیت را آسوده بگذارید
1400/2/4

آیت الله حسینی گفت: افراد پشت پرده بگذارند عوامل بررسی صلاحیت کاندیدا‌ها کارشان را انجام دهند.
به گزارش جام جم البرز، آیت الله حسینی همدانی، امام جمعه کرج در خطبه های این هفته خود با اشاره به شکست مفتضحانه آمریکا در صحرای طبس،گفت: ۵اردیبهشت مصادف با ۱۲ ماه مبارک رمضان سالگشت شکست مفتضحانه حمله نظامی آمریکا در صحرای طبس است. و البته آمریکا در طول این بیش از ۴۰ سال تجربه شکست از ایران را در صحنه های مختلف زیادداشته است، ولو به خودش نمی گیرد و شرارت هایش را ادامه می دهد و برای ما گرفتاری و زحمت درست می کند. سختگیری ها و تحریم های ظالمانه ای که دارد همه اش به خاطر شکست هائی است که خورده و می خورد.
امام جمعه کرج با اشاره به شکست آمریکا در منطقه ،افزود:این جبهه گسترده وفراگیر مقاومت که او و صهیونیست ها را احاطه کرده و خواب خوش را از آنها گرفته و قدرت نظامی آنان را به سخره گرفته شکستی است که از ایران خورده است. این که نمی تواند یمن را بعد از چند سال جمع کند و در سوریه موفق شود و در افغانستان و عراق گیر کرده و باید منطقه را ترک کند شکست هائی است که از تفکر گسترده شده انقلاب ایران در عالم می خورد.
آیت الله حسینی همدانی در ادامه گفت:اصابت موشک به نزدیکی تاسیسات هسته ای اسرائیل و نفوذ آن به عمق ۲۰۰ کیلومتری و عبور از گنبد آهنین و نتوانند معلوم کنند چه کسی زده چه جوری زده این یعنی شکست. یعنی به روزهای فروپاشی اسرائیل نزدیک می شویم و به زودی در قبله اول مسلمین جماعت برپا خواهیم کرد.
او با اشاره به سخت گیری های همه جانبه آمریکا،افزود: حالا بر ما سخت بگیرند چیزی عوض نمی شود. البته در داخل عمده این است مسئولین دیپلماسی ما این مطلب را خوب درک کنند که کار استکبار تمام است و مرعوب بعض عملیات ایذائی و سر و صداهائی که در می آورند نشوند.
امام جمعه کرج با بیان این که در مذاکرات دستورات رهبری را اجرا کنید، گفت:در این رفت و آمد ها که برای مذاکره انجام می دهند دستورات رهبر معظم انقلاب را مد نظر داشته باشند که فرمودند: ما هیچ عجله‌اى براى رفع تحریم‌ها نداریم. حرفمان هم پیچیده نیست؛ اول، رفع همه تحریم‌ها دوم، راستى‌آزمایى و سوم انجام تعهدات طرفینى. بسیار واضح و روشن فرمودند که نباید مذاکرات فرسایشی شود. اما می شنویم که باز آقایان در حال گفتگوی مرحله به مرحله هستند و گام به گام، تا خسارت دیگری به کشور وارد کنند.
آیت الله حسینی همدانی با اشاره به جایگاه سست آمریکا در جهان،گفت: امروز ایران در جایگاه ویژه ای قرار دارد، می بینید که آمریکا مثل گذشته نیست و کسی قبولش ندارد و نمی تواند کشورها را بر علیه ایران یک صدا کند. از طرف دیگر مشغول درگیری جدی است که با چین و روسیه دارد. و از همه مهم تر قدرت دفاعی ایران است که می تواند از خودش و دوستانش حتی بیرون از مرزهایش دفاع کند و در صورت لزوم اقدام محکم و کوبنده داشته باشد. لذا نباید آقایان از موضع ضعف در مقابل کشورهای غربی و اروپائی حاضر شوند.
او با بیان این که راه مذاکره را یک بار رفته اید،پس به فکر عزت مردم باشید، افزود: شما که وعده های دروغ این ها را مکرر در مکرر تجربه کرده اید پس چرا مسیر رفته را می روید؟ من جرب المجرب حلت به الندامه. مردم انقلابی ایران همه سختی ها را تا امروز تحمل کرده اند تا عزتشان محفظ بماند به اسم خدمت به مردم، مردم را خوار نکنید. همین روزها دوباره به گفته خودشان بزرگترین بسته تحریمی را برای ایران در نظر گرفتند.
آیت الله حسینی همدانی با اشاره به بد عهدی های آمریکا، گفت:همین هائی که دم از مذاکره و توافق می زنند همزمان تحریم می کنند یعنی اصلا به هیچ توافقی پایبند نیستند. و باز خودشان رسماً می گویند هیچ تضمینی برای این که دوباره بعد از توافق از آن خارج شوند وجود ندارد. و می گویند و تاکید هم می کنند که موضع ایران را درباره اینکه یک جا تحریم ها را برداریم و راستی آزمائی صورت بگیرد را نمی پذیریم. پس چرا به این جرثومه فساد و حقه بازی دل بسته اید؟
او با نزدیک شدن انتخابات شورای شهر ،گفت:در بحث انتخابات شورراهای شهر و روستا اشاره کنم. مکرر عرض شد افراد ذی نفوذ پشت پرده بگذارند آقایانی که مشغول بررسی صلاحیت ها هستند کارشان را انجام دهند فشارهائی که می آورند تا رد شده هائی که تخلفات بیّنی داشته اند تایید، شوند چه معنائی دارد؟
امام جمعه کرج  در انتها افزود :از طرف دیکر هم عزیزانی که دست به قلم می شوند تا تائید و یا رد کنند بدانند که لبه جهنم نشسته اند و اگر بدون دلیلی که قانون آن را دلیل می داند «اینکه هر کس از کسی چیزی می داند معیار نیست معیار الزامات قانونی است که در محکمه بتوانند مدرک ارائه کنند» اقدامی داشته باشند؛ خدای نکرده از روی حب و بغض و امثال اینها برای دنیای دیگران خودتان را جهنمی نکنید این امور حق الناس است که با شهادت هم گناهش بخشیده نمی شود.
 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر