اخبار

 آخرین اخبار 

:مدیرکل آموزش و پرورش البرز

راهیابی ۳۵۱ دانش آموز البرزی به مرحله دوم المپیاد‌های علمی کشور

راهیابی ۳۵۱ دانش آموز البرزی به مرحله دوم المپیاد‌های علمی کشور
1400/2/8

به گفته مدیرکل آموزش و پرورش البرز ۳۵۱ دانش آموز این استان به مرحله دوم المپیاد‌های علمی دانش آموزی سال ۱۴۰۰ کشور راه یافتند.
به گزارش جام جم البرز؛ سالار قاسمی گفت از بین یک هزار و ۷۱۳ دانش آموز شرکت کننده البرز در مرحله اول المپیاد‌های علمی کشور ۳۵۱ دانش آموز آنان برای رقابت در مرحله دوم پذیرش شدند.
مدیرکل آموزش و پرورش البرز خاطرنشان کرد: در این دوره از رقابت‌های علمی ۲۰۱ دانش آموز پسر و ۱۵۰ دانش آموز دختر پذیرفته شدند.
وی از البرز به عنوان سرزمین استعداد‌ها یاد کرد و یادآورشد: دانش آموزان این استان در بیشتر مسابقات و جشنواره‌های کشوری و جهانی پیشرو هستند.
قاسمی هدف از برگزاری المپیاد‌های علمی دانش‌آموزی را ایجاد تکاپوی آموزشی در مدارس، شناسایی و انتخاب دانش آموزان با استعداد و دارای توانمندی‌های ذکر کرد.
وی گفت: آزمون مرحله اول المپیاد‌های علمی به صورت سراسری در اسفندماه ۹۹ برگزار شد.
وی ادامه داد: المپیاد علمی دانش آموزان در رشته‌های ادبی، جغرافیا، ریاضی، زیست‌شناسی، شیمی، فیزیک، رایانه، نجوم و اختر فیزیک، علوم زمین، سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی، تفکر و کارآفرینی، اقتصاد و مدیریت و پژوهشی برگزار می‌شود.
مدیرکل آموزش و پرورش البرز با بیان اینکه این آزمون ویژه دانش آموزان دختر و پسر سال دو م و سوم متوسطه دوره دوم است، عنوان کرد: برگزیدگان مرحله اول المپیاد‌ها در آزمون مرحله دوم که در مراکز استان‌ها برگزار شد شرکت کردند و پس از موفقیت دراین مرحله به مرحله کشوری معرفی شدند.
وی تاکید کرد: سال گذشته دانش اموزان البرزی ۱۹مدال رنگارنگ طلا، نقره و برنز در المپیاد‌های علمی کشور را برای استان البرز به ارمغان آوردند.
استان البرز ۱۷ مدرسه سمپاد دارد که پنج هزار و ۸۶ دانش آموز در آن‌ها مشغول به تحصیل هستند.
 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.