اخبار

 آخرین اخبار 

رتبه نخست البرز در جذب تسهیلات رونق تولید کشور

رتبه نخست البرز در جذب تسهیلات رونق تولید کشور
1400/2/11

نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی گفت: استان البرز سال گذشته با پرداخت وام به ۳۴۶ واحد تولیدی و صنعتی رتبه اول جذب تسهیلات در بحث رونق تولید کشور را کسب کرد.
به گزارش جام جم البرز؛ مهدی عسگری در نشست میز خدمت با هدف بررسی موانع و مشکلات موجود در مسیر کار صنعتگران و صاحبان صنایع شهرک صنعتی سیمین دشت فردیس استان البرز برگزار شد، افزود: در این مدت از مجموع ۴۳۰ متقاضی تسهیلات، ۳۴۶ متقاضی در البرز تسهیلات دریافت کردند.

وی بیان داشت: شرایط تحریمی و کرونایی زیان قابل توجهی را به اقتصاد استان البرز وارد کرده، اما این استان رتبه سوم کشور را به لحاظ جذب سرمایه خارجی به خود اختصاص داده است.

عسگری ادامه داد: متوسط صدور مجوز واحد‌های تولیدی در استان البرز از ۶ ماه به ۴۰ روز رسیده است.

وی اظهار داشت: استان البرز علیرغم اینکه جغرافیای کوچکی دارد، اما سهم قابل توجهی در اقتصاد کشور به خود اختصاص داده است، اما به عنوان شاهراه اقتصاد کشور توجه لازم به آن نشده است.

نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی گفت: دفاتر تعداد زیادی از شرکت‌های استان البرز در تهران مستقر است و با بانک‌های تهران کار می‌کنند که باید در این زمینه اقدامات لازم صورت بگیرد.

عسگری افزود: در این شرایط تحریمی استان البرز در ۱۱ ماه از سال ۹۹ درآمد‌های پیش بینی خود را بیش از ۱۱۰ درصد محقق کرد یعنی تولیدکنندگانی که امروز مشکلات خود را بیان کردند بدون کمترین حمایت و پشتیبانی این جهاد را در حوزه اقتصادی انجام می‌دهند.

وی با بیان اینکه با توجه به شرایط اقتصادی کشور باید تلاش شود که مانع و دست اندازی برای سرمایه گذار ایجاد نشود، گفت: امیدواریم در سال مانع زدایی و پشتیبانی از تولید بتوانیم گره‌ای از مشکلات صنعتگران را باز کنیم.
 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر

عضویت در خبرنامه

اطلاعات شما جایی منتشر نخواهد شد.