اخبار

 آخرین اخبار 

:معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز

پیشگیری از ساخت و ساز غیرمجاز بر تخریب اولویت دارد

پیشگیری از ساخت و ساز غیرمجاز بر تخریب اولویت دارد
1400/2/19

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز با تاکید بر اینکه پیشگیری از ساخت و ساز غیرمجاز بر تخریب اولویت دارد، گفت: با اقدامات صورت گرفته فضای ساخت و ساز غیرمجاز برای متخلفین ناامن شده است.


به گزارش جام جم البرز، ابوالفضل فانی با بیان این مطلب در جلسه ستاد استانی مقابله با ساخت و ساز غیرمجاز اظهار داشت: استان البرز بدلیل شرایط ویژه آب و هوایی، موقعیت جغرافیایی، وجود رودخانه های چالوس و شاهرود و نزدیکی به تهران همواره مورد توجه بوده و برخی سوء استفاده کنندگان بدلیل ارزش افزوده بالا، بدنبال ساخت و ساز غیرمجاز در این مناطق بوده و هستند.
وی افزود: بنابراین مدیریت استان از ابتدای حضور در البرز همواره بر مقابله جدی با ساخت و ساز غیر مجاز در استان تاکید داشته و راهنمایی ها و حمایت های کم نظیر استاندار محترم موجب قوت قلب مدیران دستگاههای اجرایی گشته و نتایج بسیار مطلوبی را امر مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز و آزادسازی اراضی ملی و کشاورزی در پی داشته است.
معاون عمرانی استاندار با تشکر از اقدامات ارزنده دادگستری ، نیروی انتظامی ، فرمانداریها ، شهرداریها و دستگاههای اجرایی دخیل در حوزه مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز، بخشداران ، شهرداران و دهیاران را  خط مقدم پیشگیری و مبارزه با ساخت و ساز غیر مجاز دانسته و اینکه ساختمان و ویلایی در حوزه مدیریتی آنها خارج از ضوابط و مقررات ساخته شده و متولی امر اظهار بی اطلاعی نماید را قابل توجیه و دفاع ندانست.
فانی با اشاره به تبعات اجتماعی و اقتصادی مقابله با ساخت وسازهای غیر مجاز خاطر نشن کرد: بایستی با هم افزایی دستگاه های استانی و دادگستری استان و نیروی انتظامی، اولویت اول ستاد، پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز باشد.
وی در پایان گفت: با تدبیر استاندار اابرز و تخصیص اعتبار لازم ، سامانه هوشمند رصد و پایش تغییر کاربری در اراضی زراعی و باغی برای اولین بار در کشور در استان البرز به بهره برداری رسیده و هم اکنون مشغول فعالیت می باشد. 
وی ادامه داد: با بهره گیری از این سامانه بصورت خودکار وضعیت اراضی استان پایش شده و هرگونه تغییر در این اراضی را در کمترین زمان ممکن به اطلاع دستگاههای مسئول می رساند و بشدت در کاهش تخلف و سرعت عمل در شناسایی تصرفات موثر خواهد بود.
 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر