اخبار

 آخرین اخبار 

:سرپرست اداره کل تامین اجتماعی استان البرز

جزئیات افزایش مستمری و متناسب سازی حقوق مستمری بگیران 

جزئیات افزایش مستمری و متناسب سازی حقوق مستمری بگیران 
1400/2/19

قورچیان سرپرست اداره کل تامین اجتماعی استان البرز به بیان جزئیات افزایش مستمری و متناسب سازی حقوق مستمری بگیران پرداخت که به شرح ذیل است:
 به گزارش جام جم البرز؛ ایشان در این باره گفت : مرحله اول طرح متناسب سازی حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی که یکی از آرزوها و خواسته های به حق مستمری بگیران بوده  پس از سال ها با عزم جدی مدیرعامل و مسئولان عالی سازمان طی مرداد ماه سال 1399  صورت پذیرفت . اجرای مرحله دوم طرح مذکور نیز با انجام رایزنی های گسترده و جلسات فشرده و متعدد کارشناسی مطابق با نظرات و پیشنهادات مورد توافق با مسئولان و روسای کانون ها و تشکیلات بازنشستگی با تاکید بر تعامل ، همگرائی و خرد جمعی در احکام بازنشستگان و مستمری بگیران اعمال و از روز جمعه مورخ 10/2/1400 در سایت سازمان قرار گرفت.
 به طوری که در صدور احکام جدید :
اولا :  ماده 96 قانون ( افزایش سنواتی ) بر مجموع مبالغ مستمری و متناسب سازی اسفندماه سال 1399 مستمری بگیران اعمال گردیده است . 
ثانیا : جبران 75 درصد عقب ماندگی مستمری سال برقراری نسبت به سال 1400 صورت پذیرفته که این موضوع مورد رضایت کلیه نمایندگان و روسای کانون های بازنشستگی ومستمری بگیران سایر سطوح ( بیشتر از حداقل بگیر ) واقع گردیده و این گروه از مستمری بگیران نسبت به اسفند ماه 99 از افزایش از 50% تا 100% برخوردار شده اند . 
ثالثا : با توجه به انتظارات و مطالبات همه سطوح بازنشستگان و مستمری بگیران ، پس از اعمال ماده 96 ( افزایش سنواتی ) و اجرای متناسب سازی حقوق و افزایش مزایای جانبی ، دریافتی هیچ مستمری بگیری کمتر از از یک و نیم برابر مجموع پرداختی اسفند 99 نخواهد بود . 
وی در ادامه افزود : با توجه به اقدامات فوق تحول چشم گیر در میزان پرداختی به مستمری بگیران اتفاق افتاده به طوری که میزان مستمری حداقل بگیران با 30 سال سابقه نسبت به اسفند 98 بیش از 160 % و نسبت به اسفند 99 بیش از 50 %  رشد داشته و سایر حداقل بگیران نیز نسبت به اسفند 98 از افزایش حدودا 120 % و نسبت به اسفند 1399 از افزایش 50 % برخوردار شده اند . همچنین میزان پرداختی به مستمری بگیران تامین اجتماعی در کل کشوردر اسفند ماه سال 1398 ماهیانه حدود 6 هزار میلیارد تومان  بوده که این مبلغ در اسفندماه 1399 به حدود 9 هزار میلیارد تومان و در اردیبهشت ماه 1400 به حدود 17 هزار میلیارد تومان بالغ گردیده و این امر حاکی از عظمت طرح و اهتمام ویژه  سازمان در این خصوص می باشد .  
ایشان در پایان خاطرنشان کرد مستمری بگیران عزیز مطمعن باشند خواسته های به حقشان تا وصول نتیجه  پیگیری خواهد شد و ابراز امیدواری کرد  با توجه به اقدامات به عمل آمده انتظار می رود تجمعات مرتبط با این موضوع صورت نگیرد.
 

خبرهای مشابه

نظرات کاربران

ارسال نظر